Domů Domácnost Kam uložit věci? Do komody!

Kam uložit věci? Do komody!

Komoda je tím pravým kouskem do bytu, který využije každý. Definována je jako nižší skříňový nábytek s dvířky, zásuvkami a jejich kombinacemi. Tradiční druh nábytku se v průběhu času proměnil v moderní kousek, který se hodí do každého interiéru díky rozmanitosti vzhledu.

Originální a univerzální kousek

K dostání jsou komody nejen praktické a účelné, ale i krásně designově provedené. Originální komody doladí místnost a uschovají v sobě spoustu věcí. Málokterý nábytek je tak univerzální. Do komody se dají ukládat hračky, spodní prádlo, oblečení, dokumenty, lůžkoviny, ručníky a řada dalších věcí, ukrývat v sobě dokonce může i minibar.

Jaký materiál?

K těm tradičním patří komoda z masivu – bytelná, vznešená a téměř nezničitelná. Taková komoda vás bude provázet třeba celý život. Spolu s klasickým nebo vintage interiérem vytvoří sladěný celek. Masivní nábytek ale najde své místo i v moderně laděném interiéru, má jen trochu jinou podobu. Dalšími variantami jsou komody z lamina nebo ty proutěné.

Komody do dětských pokojů

Do dětského pokoje patří komody veselých barev, oblých hran a s bezpečnými úchytkami. Pro rodiče nejmenších dětí je tu tip: na komodu s dětskými věcmi umístěte přebalovací pult a přebalovací koutek je hotov.

Úložný i odkládací prostor

Komoda je věrným služebníkem – uschová v sobě, co potřebujeme, a využít se dá i její horní strana: jako noční stolek, odkládací prostor, místo pro výstavu pěkných věcí. Stojí samostatně, to však neznamená, že nemůže tvořit celek se zbylým nábytkem. Hodí se ale nejvíce jako solitér zkrášlující interiér.

Najděte to správné místo

Kam komodu umístit? Tu rustikální klidně typicky na sokl. Své čestné místo bude mít v ložnici, obývacím pokoji, dětském pokoji, na chodbě… je to čistě na vás. Komodu s nožkami někdo ocení více, než tu stojící přímo na zemi, lépe se pod ní uklízí.

Musíte si přečíst