Domů Wellness Jdeme se ohřát do sauny

Jdeme se ohřát do sauny
Poslední dobou jsou sauny velice populární, lidé se zde chodí nejen ohřívat, ale také uzdravovat. Avšak nestačí jen sednout do sauny a koukat do zdi, protože proces v sauně je důležitý a má svá pravidla, kterých byste se měli držet, abyste dosáhli maximálního efektu.

Sauna není jen na zimu

První chybou, kterou lidé často dělají je to, že navštěvují saunu pouze v zimě, což je rozhodně špatně. Ačkoliv si toho mnozí nemyslí sauna je celoroční záležitost a pokud opravdu chcete být zdraví, tak byste zde měli chodit i v létě. Někteří si sice myslí, že saunu může nahradit sluníčko, avšak není tomu tak. Jednak jsou to naprosto odlišné teploty a hlavně i to teplo pochází z jiného zdroje, a tak je nemožné, aby sauna a sluníčko bylo to samé.

Plavky si schovejte do tašky, zde je nepotřebujete

Když jdete do sauny poprvé, tak se velice divíte, že vám dají jen prostěradlo či ručník. Je mnoho lidí, co se stydí a obléknou si i plavky, aby je nikdo neviděl odhalené. Avšak to není vhodnou volbou, jednak nedochází ke správnému procesu, ale hlavně speciální plavkový materiál způsobuje dlouhé schnutí a následně udržování vysoké teploty, což může způsob zejména u žen gynekologické problémy, a proto je lepší plavky raději nechat v tašce.

Ještě než vejdeme do sauny

Před samotným vstupem do sauny je také důležité, abyste se pořádně opláchli a to nejen vodou, ale i mýdlem. A stejně tak je důležité, abyste se vysušili do sucha. Poté se zabalíte do prostěradla a můžete dovnitř. Pokud jste zde poprvé, tak je dobré zeptat se na vše odborného personálu, který vám vysvětlí veškeré důležité informace a seznámí vás nejen se saunou, ale celým procesem. V případě, že se jedná o malou vesnickou či domácí saunu, kde žádný odborník není, tak je lepší si nejprve přečíst pár informací a pravidel, abyste si saunu opravdu užili a navíc si z ní vzali to nejlepší.

V sauně se sedí nebo leží?

Když vejdete do veřejných saun a uvidíte zde lidi, tak na první pohled poznáte člověka, který navštěvuje saunu pravidelně a rozumí to a naopak toho, kdo je zde poprvé. Je to velice jednoduché, protože zkušený člověk ví, že teplo se drží nahoře. A tedy, když sedíte, tak máte nahoře hlavu, což není úplně ideální, protože pak vám připadá, že je jsem jako v ohni a mnohým se začne i hůře dýchat. Daleko lepší volbou je si do sauny lehnout, protože když ležíte, tak je celé tělo v jedné teplotní fázi, a tak se prohřívá rovnoměrně, což je dobré nejen pro dýchání, ale pro celé zdraví.

Díky nemoci nemohu do sauny

Dnes je mnoho lidí, kteří trpí vysokým tlakem či srdečními chorobami. Tito lidé si často myslí, že sauna je pro ně zakázaná. Ovšem co se týče vysokého tlaku, který je léčen léky, ten do sauny může, pokud bude dodržovat pravidla. Se srdcem je to obtížnější, protože záleží na typu nemoci, a tak je lepší se před vstupem do sauny poradit s lékařem.   Avšak sauna by neměla nikomu ublížit, když budete dodržovat daná pravidla, nemusíte se ničeho bát.

Sauna je perfektní místo pro odpočinek a zároveň pro imunitu. Takže pokud máte v okolí saunu, určitě ji vyzkoušejte.
Musíte si přečíst