Domů Krása a kosmetika Jakou kosmetiku používat

Jakou kosmetiku používat
Jakou kosmetiku používat je naprosto individuální. Záleží především na typu pleti i ročním období. Pleť může být buďto problematická, mastná, smíšená, suchá, jemná, citlivá, nebo zralá. Podle toho bychom se měli rozhodnout, jaké kosmetické přípravky zvolit.

Pleť problematická je většinou u mladých lidí, kdy se objevuje akné a nevzhledné pupínky. Tato pleť se diagnostikuje velmi snadno a tudíž není těžké použít na ní ty správné přípravky. S kosmetikou pro problematickou pleť se ve většině případů začíná.

Mastná a smíšená pleť se může objevit v jakémkoliv věku. Mastná pleť se hodně leskne, u smíšené pleti je pleť mastná v takzvané T-zóně, což znamená na čele, nosu a bradě. V tomto případě doporučujeme používat zelenou řadu kosmetiky, jak většinou kosmetické firmy krémy pro mastnou a smíšenou pleť označují.

Krémy mají ve většině případů zelená víčka a a nazelenalý obal. Na samotném obalu je pak uvedeno, na jakou pleť je krém určen.

Suchou pokožku poznáte tak, že máte vypnutý obličej, místy mohou být i suché částečky. Takovou pleť je třeba hydratovat a hydratační řada je vetšinou označena modře.

Jemná a citlivá pleť má sklon k červenání. Objevují se na ní viditelné červené žilky. V tomto případě je velmi těžké najít správný přípravek, který vám bude vyhovovat. Pokud máte citlivou pleť hledejte kosmetiku v růžové řadě, obáváme se však, že budete muset hledat déle, než je tomu u jiných typů pleti.

Zralá pleť je pleť, na které jsou již patrné vrásky. Na tento typ pleti volíme buď krém na jemné, či hluboké vrásky. Na našem trhu najdete nepřeberné množství značek a krémů. Budete si moci vybrat krémy jak cenově dostupné, tak i velice luxusní. Although Anavar does not help consumers build huge amounts of muscle mass, it is an ideal steroid for burning fat and gives the body a more toned appearance. In addition, the increased muscle mass and fat burning after taking Anavar are more permanently retained than with steroids associated with a large increase in muscle mass. You can read more about anavar on roidsandpct.com website. Anavar also leads to milder side effects, a limited effect on the liver, and a relatively limited effect on the body and sex hormones.

Péče o pleť však není pouze v krémech. Každé ráno i večer je nutné pleť očistit mlékem a tonikem. U zralejší pleti se doporučuje dát pod krém ještě sérum, které účinek krému zintenzivní. Nezapomínejte na oční krémy. Ty jsou velice důležité na oční okolí. Tam totiž vznikají první vrásky a my proti nim musíme začít bojovat již velmi brzy. Ideální věk, kdy začít používat oční krém je 25 let.
Předchozí článekZhubněte golfem
Další článekVše o zdravé výživě

Musíte si přečíst