Domů Volný čas Jaké otázky si položit při výběru elektrokola

Jaké otázky si položit při výběru elektrokola

Elektrokola jsou moderním a velmi žádaným dopravním prostředkem, nejenže vám ulehčí cestu v náročném terénu, ale také jízdou můžete skvěle rehabilitovat a využít je například ke každodennímu dojíždění do práce. Nechte si poradit, jak si elektrokolo vybrat.

K čemu kolo použijete

Na začátku si odpovězte na otázku, k čemu vám bude elektrokolo sloužit. Chcete jej využít pouze k dopravě například z domova do práce a zpět? V tom případě volte městské kolo, pokud hledáte kolo na sport a do náročných terénů, tak si vyberte trekingové elektrokolo a pokud chcete kolo pro turistiku a projížďky přírodou, tak volte horské elektrokolo.

Typy elektrokol

  • Horská elektrokola můžete použít jak na jízdu po silnici, tak na jízdu v náročném terénu a v přírodě. Většinou jsou horská elektrokola sestavena tak, že jejich plášť, pérování a také geometrie rámu nejsou ideální pro jízdu na silnici. Můžete si vybrat vybavení kola podle toho, jestli jej budete využívat rekreačně, na výlety nebo více pro sport.
  • Trekingová kola jsou vhodná do lehkého terénu, pro silnice a také pro cyklostezky. Není problém na tomto kole projet prašné cesty, lesní cesty nebo také cyklostezky, které jsou vedené přírodou. Tato kola se hodí jak pro sport, tak pro cykloturistiku a jsou v současné době velmi žádaná.
  • Městská kola jsou nejvhodnější pro silnice a zpevněné cesty. Nehodí se příliš do přírody a do terénu. Tato kola jsou vhodná ke každodennímu cestování do práce nebo k přesunu městem, kde se díky kolu vyhnete kolonám, a dopravní špička vás tak nemusí trápit. Městská elektrokola mohou být dámská nebo pánská.

Věnujte pozornost detailům

Při výběru elektrokola vždy dbejte na jeho výbavu. Zajímejte se, jak kvalitní jsou ložiska, odpružení, kvalita brzd a další části kola. Pokud vyberte správně a koupíte kvalitní elektrokolo, tak si užijete nejen příjemnou jízdu, ale také svému elektrokolu prodloužíte životnost.

Výhody elektrokol

Mezi největší výhody elektrokol patří to, že vypadají jako obyčejná kola, jsou lehká a mají elektrický pohon. Ten můžete využít, pokud si chcete chvíli na výletě odpočinout nebo se snažíte vyšlapat náročný kopec. Elektrokolo je vhodné pro mladé, ale také pro seniory nebo lidi po úrazu, kteří potřebují rehabilitovat a pomalu se vrátit k pravidelnému pohybu.

Jak dlouho vydrží

Elektrokolo má v sobě zabudovanou baterii a podle zvolené kapacity se odvíjí také délka jeho výdrže. Na dojezd má vliv také váha jezdce a zvolený trenér. Pokud si budete elektrickým pohonem jen pomáhat a budete také šlapat, tak se reálný dojezd prodlužuje a kolo vám vydrží na jedno nabití mnohem delší dobu.

Ekologická stránka kola

Velkou výhodou je také ekologický aspekt kola – jeho užívání je šetrné k životnímu prostředí. Elektrokolo je ideálním dopravním prostředkem, který vás bude bavit.

Musíte si přečíst