Domů Ostatní Jak vyzrát na chřipku?

Jak vyzrát na chřipku?
Sezóna chřipek a virových onemocnění klepe na dveře. Rozeznat chřipku od běžného nachlazení někdy nemusí být jednoduché. Běžné nachlazení však narozdíl od chřipky přijde pomalu a neskolí vám během několika hodin.

Chřipka nezasháne jen dýchací cesty, jak tomu bývá u nachlazení, ale infekce zasáhne celý organismus. Infekční doba u chřipky se pohybuje mezi 12 až 48 hodinami, pak vás zchvátí zánět dýchacích cest, horečka, bolest hlavy a kloubů. Typickým příznakem chřipky je suchý dráždivý kašel. Chřipka může mít řadu dalších komplikací, které na první pohled ani nemusíte postřehnout, ale dokáží s vaším zdravím pořádně zamávat. Proto byste chřipku nikdy neměli podceňovat a přecházet ji.

I u běžně probíhajícího chřipkového onemocnění může být zasaženo vaše srdce a může dojít k myokarditidě, zánětu srdečního svalu. Chřipka může napadnout také váš centrální nervový systém nebo svalstvo. Poškozením svalů se do krve dostane hemoglobin, který může způsobit následný zánět ledvin.

Běžná chřipka se léčí naordinovaným klidem na lůžku a antipyretiky. Pokud vás bolí svaly, může vám lékař předepsat lehčí analgetika.  Nejdůležitější ze všeho je klid a dostatek tekutin.  Horečku můžete zkusit srazit ledovými zábaly, tak jak to dělávaly naše babičky.

Lépe než ležet v posteli je samozřejmě chřipce předcházet. Do boje s chřipkou můžete vyrazit pestrovou stravou, ve které nesmí chybět dostatek ovoce a zeleniny, pomoct mohou také bylinkové čaje. Správná životospráva pomůže zvýšit vaši obranyschopnost bez nutnosti jíst kila léků nebo jiných chemických prostředků.

Starat byste se pravidlěně měli starat o svá střeva. Málo kdo ví, že ve střevech sídlí až  sedmdesát procent imutního systému.  Pravidelná detoxikace a dostatek laktobacilů a jiných mléčených kultur vám může ušetřit čas, který byste jinak strávili s chřipkou v posteli. useful reference

V neposlední řadě je tu samozřejěm možnost očkování proti chřipce, které ma řadu zastánců, ale také odpůrců. Očkovat by se rozhodně měli nechat lidé, kteří nemají slezinu, Tento orgán je tak zvaným  mozkem imunitního systému a pokud vám schází, můžete být chřipkou více ohroženi než ostatní. Pokud máte v plánu nechat se očkovat, domluvte se s lékařem, který vám vše vysvětlí a řekne vám, kdy je nejlepší termín.

Zdroj obrázku: www.sxc.hu
Musíte si přečíst