Domů Zdraví Jak vyvolat menstruaci

Jak vyvolat menstruaci
Menstruace patří především do života mladých dívek a žen. Menstruaci zažila každá dívka i žena. Většinou menstruace představuje setkání s realitou v podobě prvních pár kapek krve na spodním prádle, toaletě či papíře. Především u mladých dívek nastává nová „životní etapa“. Dívky se pomalu, ale jistě mění v ženy.

Menstruace se projevuje opakujícím krvácením v rámci menstruačního cyklu. Menstruační cyklus představuje fyziologické změny v těle každé ženy i dívky. Během menstruačního cyklu pracují vaječníky ženy a produkují vajíčka (každý měsíc pracuje jeden vaječník). V případě, že vajíčko není oplodněné mužskou spermií, musí se dostat z těla ven. Vajíčko odchází z těla v podobě krve čili menstruace.

Menstruace se definuje, jako několikadenní krvácení na konci menstruačního cyklu. Znamená tedy konec cyklu, při kterém se tělo ženy připravovalo na těhotenství. Obvykle se za normální délku menstruačního cyklu považuje 28 dní. V určitých situacích (stres, velká fyzická námaha) se může délka menstruačního cyklu měnit.

Začátek menstruačního krvácení se považuje za začátek menstruačního cyklu, který se dělí do tří fází.

1. fáze Menstruace

Odlučuje se sliznice děložní a za projevu krvácení odhází děložním hrdlem a pochvou ven.

2. fáze Folikulární a ovulace

Tato fáze nastává u vaječníků, dochází k nárůstu folikul , které, produkují estrogeny a uvnitř folikulu uzrává vajíčko. Po uzrání vajíčka dochází k jeho uvolnění čili ovulaci. Folikul praskne a uvolní vajíčko, jež se zachytí ve vejcovodu.

3. fáze Luteální

V této fázi se vajíčko putuje vejcovodem do děložní dutiny, pokud není v tuto chvíli oplodněné mužskými spermie, dochází k opakování cyklu.

Ovšem, že tato realita v podobě každoměsíční menstruace není pro většinu žen a dívek příjemná. V životě nastávají i situace, kdy je menstruace očekávána, ale stále nepřichází.

Nastat může i opačný případ, menstruace chodí pravidelně, ale z výjimečných důvodu je potřeba menstruaci vyvolat. Takovouto situací může být například odjezd na dovolenou. Na mysl nám začnou přicházet myšlenky – jak menstruaci vyvolat.

Jak menstruaci vyvolat je záludná otázka. Známe, jsou dva způsoby jak menstruaci vyvolat. Prvním způsobem je, navštívit gynekologa a menstruaci si nechat vyvolat vyvolávací injekci. Před návštěvou gynekologa s úmyslem nechat si aplikovat vyvolávací injekci, by si žena měla udělat těhotenský test. Někdy totiž menstruace nemusí přicházet z důvodu těhotenství.

Druhým způsobem, jak vyvolat menstruaci je využití „babských rad“. Můžete si přečíst pár rad, jak menstruaci vyvolat. Na vyvolání menstruace je dobré dát si pár skleniček červeného vína. Úplně nejlepší by bylo červené víno svařit a vypít, jestliže menstruaci očekáváte každou chvíli, tak červené víno ji vyvolá. Vyzkoušet můžete i horkou koupel. Horká koupel prohřeje vaječníky a ty uvolní vajíčko dříve. Další možností pro dřívější vyvolání menstruace je konzumace sojových jogurtů. Sojové jogurty by se měli v tomto případě sníst dva až tři za den.

Vyzkoušejte některou z uvedených rad a sami zjistíte, která vám osobně vyhovuje nejvíce.
Musíte si přečíst