Domů Volný čas Jak vybrat selfie tyč? Zaměřte se na její zpracování a funkce

Jak vybrat selfie tyč? Zaměřte se na její zpracování a funkce

S příchodem chytrých telefonů začali uživatelé klasické fotoaparáty odsouvat na druhou kolej. V současné době mnohé vlajkové lodě dokážou vytvořit fotografii, která se svou kvalitou podobá fotografiím pořízeným digitální zrcadlovkou. Se smartphony souvisí také fenomén selfie. Jestliže chcete vyfotit sami sebe někde na krásném místě, stačí na sebe namířit přední kameru a zmáčknout tlačítko na telefonu, a potom je selfie na světě. Ovšem k dostání jsou i pomůcky k pořizování selfie.

Dnešní trh nabízí teleskopické tyče, s nimiž zachytíte vskutku působivý autoportrét. Ještě navíc do záběru dostanete nejen sebe, ale i klidně druhou osobu či skupinu lidí. Jak ale takovou selfie tyč vybrat?

Už na fotkách nepůjde vidět natažená ruka

Pokud se vám na selfie nelíbilo to, že šla vidět natažená ruka, potom je selfie tyč ideální volbou. Sehnat se dá v obchodech s mobilním příslušenstvím. Pozor, ne všechny modely jsou vyhovující, protože některé nenabízí takové funkce, jaké byste od selfie tyče očekávali.

Čím by měla selfie tyč disponovat?

V první řadě se zaměřte, aby držák měl dostatečné rozpětí. Smartphone by se do něj měl vlézt jak na šířku, tak i na výšku. Jelikož mají smartphony různé rozměry, je nezbytné se na tento parametr zaměřit. Dále by vás mělo zajímat, zda má selfie tyč i tlačítko pro zmáčknutí spouště fotoaparátu. Bohužel, najdou se na trhu varianty, které jsou bez daného tlačítka, a potom musíte nastavit samospoušť a čekat.

Velice oblíbená je selfie tyč, která se dá složit na co nejmenší rozměr, abyste ji bez problémů schovali třeba do kabelky. Výrobci dnes nabízí selfie tyče rozdělené v kategoriích podle toho, pro jaký smartphone jsou určeny, například pro iPhone, Huawei, Xiaomi, Samsung a podobně. I na tento údaj se dívejte.

 

Musíte si přečíst