Domů Zdraví Jak vybrat opravdu kvalitní školní batoh?

Jak vybrat opravdu kvalitní školní batoh?

Bolesti zad jsou nyní již v podstatě civilizačním problémem. Tyto problémy začínají nenápadně již v dětství a ovlivňuje je celá řada faktorů. Od klasického šmajdání, plochých nohou, až po nošení zbytečné zátěže a nekvalitní školní aktovky, která podporuje špatné pohybové návyky. Jak ale vybrat ten opravdu nejkvalitnější, ergonomicky správný, ale také dostatečně cool batoh? Nabízíme Vám pár tipů.

  1. Ujistěte se, že batoh má dva dostatečně široké, polstrované, nastavitelné ramenní popruhy a pokud možno i podpůrný pasový pásek.
  2. Zkontrolujte, zda batoh sedí správně, odpovídá výšce dítěte, protože jen opravdu kvalitní batohy se dají uzpůsobit drobnější dětské postavě. Všímejte si také, zda batoh nenutí dítě se hrbit, zda ho netlačí do kostrče, nebo ho přirozeně nepodněcuje k nezdravému předklánění, pokud je batoh více naplněn.
  3. Platí pravidlo, že hmotnost naplněného batohu by neměla převyšovat 10 – 15% váhy vašeho školáčka.
  4. Hleďte na praktičnost. Batohy pro prvňáčky by neměly mít zbytečně moc kapes – ideálně dvě, plus jednu oddělenou, kam se vejde svačinka. Mladší děti školou povinné mohou začít panikařit, když ve spoustě kapsiček a záhybů nemohou hned najít potřebnou pomůcku.
  5. Naopak studenti jistě ocení batoh, který je přehledně rozčleněn a uzpůsoben tomu, že nejblíže k zádům si mohou naskládat velké tvrdé učebnice a do popředí menší věci, pouzdro na tužky atd. Není příjemné, když je cestou do školy něco tlačí do zad. Teenageři jistě budou hledat takový batoh, který použijí i na cestě na kroužky, nebo když půjdou s partou ven.

Náš tip:

Pořiďte dětem opravdu kvalitní batoh se zárukou. Batohy do školy  značky BECKMANN jsou již přes více než 20 let testovány školáčky a studenty celého světa.

2+2 není jenom 4, ale také velká výhoda

Značka BECKMANN si stojí za kvalitou zpracování svých výrobků, protože používá odolný materiál, který vydrží velmi dlouho. A tak nabízí nejen klasickou zákonnou záruku na dva roky, ale nebojí se poskytnout další dva roky záruky zdarma. Penízky, které ušetříte nákupem kvalitního školního batohu, jistě využijete.

 

 

Co takhle otestovat kompatibilitu tohoto batohu někde na outdoor výletu?

 

Musíte si přečíst