Domů Móda Jak vybrat jarní dětské boty?

Jak vybrat jarní dětské boty?

Víte, že nesprávně zvolenou obuví, ať již jejím tvarem či velikostí, můžete svému dítěti velmi uškodit? Ujistěte se proto, že vaše dítka nosí jen botičky kvalitní. Jedině v nich jim nožička poroste tak, jak má.

O tom, že váš potomek nosí nevhodnou obuv, přitom zpočátku nemusíte mít sebemenší tušení. Dětská noha totiž roste docela rychle. U těch nejmenších se jedná o přírůstek až 18 milimetrů za rok, u starších se růst zpomalí na v průměru 8 až 12 milimetrů ročně. A není výjimkou, že malé děti například v malých botičkách vydrží docela dlouhou dobu, aniž by jim moc vadily. Proto byste se měli pravidelně ujišťovat, zda vaše dítko ze svých bot již nevyrostlo.

Délka dětské obuvi

Dětská obuv musí být správně dlouhá a s dostatečným prostorem pro prsty. Jinak hrozí různé deformace, ať již v podobě vbočeného palce, vybočeného malíčku či kladívkových prstů. Délku chodidla změřte třeba klasickým ševcovským metrem a připočtěte k ní 10 až 15 milimetrů.

Žádné špičky

Dalším důležitým faktorem je šířka. Správná botička musí být správně dlouhá i široká. Vyhýbejte se proto botičkám příliš úzkým a obzvláště špičatým. Ty v dětském botníku v žádném případě nemají co dělat.

Vybírejte boty lehké

Asi nebudete chtít, aby se vaše dítě celý den tahalo s nějakými těžkými botami. Dětské boty by měly být v první řadě lehké.

Dětské boty zkoušejte ve stoje

Samotné boty vždycky zkoušejte ve stoje. Dítě vyzvěte, aby v nich udělalo pár kroků, které vám prozradí, jestli dobře sedí. Problémem samozřejmě může být i jejich nadměrná velikost. Boty prostě nesmějí být ani veliké, ani malé, ale tak akorát. Zároveň by měly být dostatečně pevné, aby v nich dítě nešmajdalo.

Jaký zvolit materiál dětské obuvi?

Ještě donedávna oblíbenou přírodní useň renomovaní výrobci bot nahrazují kombinací přírodních a umělých materiálů, které jsou jednak praktičtější, ale i vhodnější pro správný vývin nohy.

Nakupujte dětské boty u renomovaných prodejců

A poslední radou je nakupovat jen u renomovaných prodejců, kteří vám ručí za to, že právě jejich zboží splňuje ta nejpřísnější kritéria pro výběr dětských bot. Kvalitní jarní boty pro děti seženete například na na fare.cz. Boty na tkaničky či suchý zip, kotníčkové, vycházkové, nepromokavé, chlapecké i dívčí. Jsme si jisti, že si vyberete.

 

 

Musíte si přečíst