Domů Zdraví Jak stav střevní mikroflóry ovlivňuje naše zdraví

Jak stav střevní mikroflóry ovlivňuje naše zdraví

Zažívací trakt, to není jen místo, kde se zpracovává potrava. Je odrazem našeho zdraví jako celku a také nás významně ovlivňuje. Žijí v něm miliardy mikroorganismů, stovky druhů škodlivých i prospěšných, jejichž celková hmotnost dokonce může u některých lidí přesáhnout jeden kilogram! A tyto mikroorganismy značně zasahují do našeho života.

Proč rovnováha střevní mikroflóry?

Aby zažívání a tělo jako celek správně fungovaly, musí být v rovnováze střevní mikroflóra. Jakmile dojde k porušení této rovnováhy, projeví se to nejčastěji křečemi v břiše a průjmem. Tento stav asi každý z nás zná a velmi často se nám přihodí někde na cestách, kdy se do našeho těla mohou snadněji dostat škodlivé bakterie, které trávení až zcela paralyzují. Příčinou nerovnováhy může být třeba i nevhodná strava.

Problémy při nesouladu střevních mikroorganismů

Nerovnováha střevní mikroflóry se ale na našem zdraví odrazí i jinými způsoby. Mnohdy si je ani neuvedeme do souvislosti. Napadlo by vás, že dlouhodobý nesoulad ve složení střevních mikroorganismů povede ke kožním problémům, snížené imunitě, alergiím či akné? Dokonce může vyústit až v rakovinu střeva a další vážné choroby!

Strava a doplňky stravy

Do jisté míry lze složení střevní mikroflóry regulovat vhodnou stravou. Prospěšné jsou fermentované výrobky s bakteriemi mléčného kvašení, které regulují složení mikroflóry v zažívacím traktu a zvyšují obranyschopnost organismu. Nejlépe ze všech probiotických bakterií odolávají kyselému prostředí žaludku bakterie enterokoky.

Vylepšete zdraví svých střev

Jak vylepšit zdraví střev? Střídmou a prospěšnou stravou, a pokud to nestačí, jsou na trhu různé doplňky stravy. Při potížích jako jsou nadýmání, zácpa, průjem či křeče, jsou doporučovány eubiotika. Tyto přípravky omezují růst škodlivých bakterií ve střevech a podporují výskyt těch prospěšných vytvořením příznivých podmínek. Unikátní komplex těchto prospěšných látek obsahuje přípravek Hylak® forte. Více se dozvíte na stránce www.hylak.cz/strevni-mikroflora.

Musíte si přečíst