Domů Domácnost Jak si zlepšit náladu

Jak si zlepšit náladu

Některé dny se nám prostě nedaří. Ráno se probudíme s náladou pod psa, nepříjemní, nespokojení, a jediné, co se nám chce, je otočit se na druhý bok a prospat se do lepších časů. Povinnosti ale nepočkají, a tak se musíme chtě nechtě z postele vyploužit. Místo toho, abychom se mračili na celý svět a chytali deprese, je lepší špatnou náladu jednoduše setřást. Způsobů existuje celá řada.

Smích

Smích je nejlepším lékem na všechny chmury. A i když k němu žádný důvod nemáte, vězte, že už jen samotný usměvavý výraz vaší tváře může přispět k lepší náladě. Aktivuje totiž centra štěstí v mozku. Pokud se vám nechce usmívat jen tak „zbůhdarma“, pak si pusťte nějakou komedii, zábavné video nebo na sebe oblékněte vtipné tričko. Rozveselíte jím nejen sebe, ale i vaše okolí. Zahoďte proto pesimismus a nahlížejte na svět z té zábavnější stránky.

Barvy

Zapomeňte na tmavé a šedivé oblečení a vyžeňte chmury nejen z hlavy, ale i z vašeho šatníku. Oblékněte se do žluté, oranžové nebo červené – právě tyto tóny totiž pozitivně působí na mozek a vyvolávají hormony štěstí. Pokud si na takto výrazné oblečení netroufáte, můžete si váš den prozářit třeba veselými ponožkami.

Pohyb

Fyzická aktivita je asi tou poslední věcí, kterou byste chtěli ve vašem současném naladění provozovat. Zkuste se ale přemoct a uvidíte, že vám jízda na kole, běh nebo i obyčejná třicetiminutová procházka opravdu prospěje. Zlepší se vám nálada, dokonale si pročistíte hlavu, zbavíte se negativních myšlenek i přebytečného stresu. A ještě uděláte něco pro zdraví.

Strava

Radost si můžete udělat i dobrým jídlem, a to bez toho, abyste se museli bát o svou linii. Dopřejte si hlavně proteiny, jako jsou vajíčka nebo mléčné výrobky, které – jednoduše řečeno – dovedou přesvědčit váš mozek o tom, že jste šťastní. Bojovníka se špatnou náladou můžete nalézt i v nápoji – voňavý čaj nebo lahodná káva budou to pravé. Pokud si je ráno nestíháte v klidu vypít, připravte si je do termohrnku a můžete si je pěkně vychutnat třeba po cestě do práce. Horké nápoje vás skvěle zahřejí nejen na těle, ale i na duchu. Tak dobrou chuť!

Musíte si přečíst