Domů Móda Péče o vlasy Jak si přestat ničit vlasy

Jak si přestat ničit vlasy
Trápí vás poničené vlasy a chtěla byste se vyhnout všemu, co jim škodí? Pak se vyhněte zlozvykům, které vaše vlasy ničí. Nepříznivé účinky mají i nepřímé faktory a to je například stres, strava a málo spánku. Vyvarovat se stresu je důležité pro celé tělo a nejen proto, abychom měly krásné vlasy. To samé pak platí také o stravě a dostatku spánku. Pokud budete dbát na to, abyste dobře jedla, hodně pila, nestresovala se a byla denně dobře vyspalá, tak pomůžete sobě i svému organismu a samozřejmě i vlasům.

Každá z nás, nebo alespoň drtivá většina si vlasy barví. Pokud se barvíte tmavými barvami, tak dodržujte interval jednoho měsíce. U melíru je to pak ještě déle a platí, že čím déle bez melíru vydržíte, tím více je to pro vaše vlasy lepší.

Dejte si pozor na běžné věci

Nejhorší kombinace, která ale dnes již není tolik obvyklá, ale dříve to tak bylo úplně normální, je melír a trvalá. V této době se ale vlasy spíše než vlní, tak se rovnají a to jim také vůbec neprospívá. Žehlete si proto vlasy na co nejmenším stupni a to platí i pro fénování vlasů. Většina z nás dělá tu chybu, že své vlasy, chce mít co nejdříve suché a tak pustí fén na plné obrátky a fénuje si vlasy.

Tohle je ale chyba a proto se jí vyhněte. Horký vzduch vaše vlasy velmi silně poškozuje. Trápí vás malý objem a tak si vlasy tupírujete? Další špatná věc, které se na své kštici dopouštíme. Tupírováním vlasy češeme proti jejich struktuře a tím je pak také výrazně poškozujeme.

Stylingové přípravky také nejsou nejšetrnějšími

Některé stylingové přípravky například mohou způsobit to, že si při česání vytrháte velmi mnoho vlasů a to také není dobré. Pokud používáte větší množství stylingových přípravků, tak je dobré, abyste si vlasy myla častěji. Při žehlení pak žehlete pomalu pramen po prameni a to pouze jednou.

Vícekrát přežehlený vlas můžete spálit. Ani vlasy do culíku vaší kštici neudělají dobře, protože gumička vlas zlomí a poškodí ho. Je tedy lepší nosit vlasy spíše rozpuštěné, než v culíku.
Musíte si přečíst