Domů Móda Péče o vlasy Jak pracovat s kulmofenem

Jak pracovat s kulmofenem
Ráda byste si pořídila kulmofen a naučila se s ním pracovat? Jak pracovat s kulmofenem? Záleží na tom, jaké vlasy máte, jak jsou dlouhé, jaký účes chcete pomocí kulmofenu vytvořit a co od kulmofenu očekáváte.

Kulmofeny se většinou prodávají s různými nástavci a to s úzkým kulatým kartáčem, se širokým kulatým kartáčem, s kartáčem rovným ve tvaru hřebenu a někdy i s kulmou. Fénovat vlasy lze i bez samotného kartáče, pokud jej sundáte z kulmofenu.

Při koupi kulmofenu tedy věnujte pozornost nástavcům a kupte si právě takový kulmofen, jehož nástavce budou odpovídat právě vašemu typu účesu. Další věc, které byste měli věnovat pozornost je to, kolik rychlostí kulmofen má.

Ve většině případů to bývají dvě rychlosti. Slabší a silnější. Jak pracovat s kulmofenem, když už jej máte doma? Pokud chcete vlasy vyhladit, podtočit, nebo jim dodat objem, vyčešte si vlasy do drdolu a vždy začínejte s kulmováním vlasů odspodu.

Z drdolu vyndejte vždy spodní prameny, které kulmofenem vysušte do sucha podle tvaru účesu, jaký si přejete docílit. Další prameny z drdolu uvolňujte vždy postupně a vždy jen zespodu, dokud se nedostanete až k vrchním pramenům.

Vlasy lze kulmofénem upravovat i za sucha. To znamená, že pokud si přejete například ráno po probuzení podtočit mikádo, tak to můžete udělat bez toho, abyste vlasy museli máčet. Při kulmování mokrých vlasů, přidejte vlasové tužidlo, aby byl účes pevnější a vydržel vám déle.
Musíte si přečíst