Domů Volný čas Jak nakupovat pyrotechniku

Jak nakupovat pyrotechniku
Lidé si v těchto dnech, chodí kupovat zábavnou pyrotechniku, aby na Silvestra mohli přivítat Nový rok, dělobuchy a petardami. Z pohledu tržeb jsou po potravinách dělobuchy hlavní vlnou zájmu. Pyrotechnika je ale věcí, která při špatné manipulaci, může být velmi nebezpečná. Při nákupu je tedy nutné dbát na to, co kupujete. Rozhodně nechoďte nakupovat zábavnou pyrotechniku na tržnice, nebo do večerek k našim vietnamským obchodníkům, protože vám koupí, této pyrotechniky, hrozí nebezpečí, které vás může ohrozit nejen na zdraví, ale dokonce i na životě.  Do kamenných obchodů přicházejí kromě zákazníků, také kontroloři kvality z České obchodní inspekce.

Jejich úkolem je zaměřit se na dodržování podmínek skladování, na to jak se nakládá s pyrotechnikou. Cílem je samozřejmě to, aby lidé, kteří si zábavnou pyrotechniku koupí, nebyli ohroženi na zdraví a také aby byly produkty, které kupují, zcela bezpečné. Bohužel nedostatky při prodeji se objevují velmi často a to ve více jak polovině případů. Pokud jste mladší 15-ti let, tak by vám zábavnou pyrotechniku nikdo prodat neměl. Silnější výbušniny, pak koupíte pouze v kamenném obchodě. Zvažte ale, zda je vám přednější zdraví, nebo zábava, protože zranění, které vám mohou při manipulaci vzniknout, jsou velmi hrozivá.

Co se týká odpalování, tak to je potřeba dělat vždy podle návodu. Pokud budete postupovat tak jak máte, tak se vám nemůže nic stát. Pokud máte v plánu, že budete používat zábavnou pyrotechniku, tak si dejte pozor na nadměrné užívání alkoholu, protože to je fakt, který při manipulaci se zábavnou pyrotechnikou, pro vás může být nebezpečný. Pokud si kupujete petardy, tak vždy na každém balíčku musí být návod v českém jazyce. Prodávající by také měl umět vysvětlit, jak se se zábavnou pyrotechnikou zachází a jaká hrozí rizika. Koupit pyrotechniku se dá i na internetu, nicméně se to až tak nedoporučuje.
Musíte si přečíst