Domů Krása a kosmetika Jak na žehlení vlasů bez poškozování

Jak na žehlení vlasů bez poškozování

Chcete mít krásně rovné a upravené vlasy, ale bojíte se jejich poškození? Při nesprávných postupech a použití nekvalitních přístrojů se to snadno může stát. Dnes však již existují způsoby, jak si vlasy krásně upravit, ale nijak výrazně je nepoškozovat. A jaká jsou základní pravidla pro správné žehlení vlasů? To se dozvíte v tomto článku.

Respektujte svůj typ vlasů

Existují vlasy, které mají přirozenou tendenci být jemně zvlněné až úplně vlnité. Pokud chcete narovnat takto nepoddajné vlasy, pravděpodobně budete potřebovat přímo žehličku a vhodné přípravky například s keratinem. Naopak na přirozeně více rovné vlasy může stačit vyfoukání přes kartáč. Postup, jak narovnat vlasy, se tak hodně liší od toho, jaký je výchozí stav. V mnoha případech není potřeba uchylovat se hned k používání silné žehličky, případně stačí nastavení na nižší teploty.

Kvalitní žehlička na vlasy

Pokud se již přeci jenom rozhodnete, že to bez žehličky na vlasy nepůjde, snažte se investovat do kvalitního kousku. Snížíte tím poškození vlasů, protože propracované přístroje nabídnou nižší teploty a další způsoby, jak vlasy narovnat, ale příliš nepoškodit jejich strukturu. Výborným příkladem je například parní žehlička na vlasy. Ta funguje poměrně šetrně a některé typy nabízí i více módů pro rovnání vlasů. Díky parní technologii je navíc možné rovnat i suché vlasy. Pro méně problematické vlasy může být vhodným řešením žehlicí kartáč.

Přidejte ochrannou kosmetiku

Pokud se rozhodnete vlasy rovnat pomocí tepla, rozhodně se vyplatí přidat pomocnou ochrannou kosmetiku proti poškození teplem. Jde o nejrůznější séra či spreje, které se na vlasy nanáší před finálním stylingem. Opět je dobré vybrat si kvalitní přípravek, který vám zajistí optimální výsledek a spolehlivou ochranu i citlivějších vlasů.

Musíte si přečíst