Domů Zdraví Jak na kašel aneb bylinky versus moderní medicína

Jak na kašel aneb bylinky versus moderní medicína

Paní zima už se dokonale projevila. Ochutnali jsme mrazivé počasí, nebezpečí ledovky, romantický sníh i vánici. Chladné prosincové, lednové a únorové počasí je jako stvořené pro výskyt nemocí všeho druhu. Lidé trpí horečkami, nachlazením, rýmou a kašlem. Proti všem neduhům se dá jistě bojovat. Preferujete kapky, masti, pastilky z lékárny anebo věříte přírodním zdrojům? Jak na kašel? Jak na rýmu? To jsou nejčastější otázky nás všech.

Co pomáhá podle našich babiček?

Co uděláte jako první, když vás zaskočí rýma, kašel a únava? Jistě si uvaříte čaj. Někomu se osvědčily drahocenné bylinky, jako jsou podběl, divizna, šípek, heřmánek, květ černého bezu a lípy. Jiný se spoléhá na cibulový čaj, ořechový vývar, solnou sprchu anebo silný kuřecí vývar. Při nachlazení pomůže medvědí mléko, zázvorový čaj s citronem, křen s medem a samozřejmě vitamíny. Jak na kašel? To je slovo do pranice. V mnoha případech zabere medový sirup, tymiánový čaj, horká sprcha, lékořice, jitrocelový sirup či olejový zábal.

Když se musí do lékárny

Nepomohly vám babské rady? Navštivte lékárnu. V dnešní době existuje nepřeberné množství kapek, tabletek, prášků, kloktadel a sirupů, které ihned zabírají. Prostě vám udělají dobře již během pár dní. Stoptussin tablety (http://www.stoptussin.cz/stoptussin-tablety.pdf) patří ke stálicím a určitě vás nezklamou. Jen si dobře přečtěte příbalový leták a v případě potřeby si ho uschovejte. Stoptussin příbalový leták obsahuje cenné informace. Najdete zde použití, dávkování, nežádoucí účinky. Určitě vás potěší, že se lék podává osobám od 12 let. Přípravek tlumí dráždění ke kašli a mění skladbu průduškového hlenu. Usnadňuje jeho vykašlávání. Tablety zaženou suchý, dráždivý a nespecifikovaný kašel. Dopřejte svému tělu to nejlepší, se zdravím si zbytečně nezahrávejte!

Musíte si přečíst