Domů Móda Péče o vlasy Jak mám pečovat o umělé vlasy

Jak mám pečovat o umělé vlasy
Nechat si prodloužit vlasy je dnes naprosto běžné a ženy této výhody hojně využívají. Ovšem není to pouze krása, co nás po prodloužení čeká, ale také více starostí, protože tyto umělé vlasy potřebují trochu více péče, než vaše vlastní.

Když se ráno probudíme …

Většinou býváme po ráno nejvíce rozcuchaní, a protože je česání vlasů tak důležité, musíme už při spánku myslet na to, abychom své umělé vlasy nijak nepoškozovali. Odborníci radí, aby si ženy s proslouženými vlasy na noc udělaly cop, protože to předejte k rozcuchání, a tak ráno nebudete muset vlasy tolik tahat. Další zásadou je, že nikdy nesmíte jít spát s mokrou hlavou, a tak si nejprve vlasy vysušte a pak už můžete v klidu spát.

Češeme pravidelně a s pořádným hřebenem

Pokud si necháte prodloužit své vlasy, počítejte, že investice do prodloužení nebude tou jedinou, protože umělé vlasy potřebují mnoho speciálních prostředků. Začíná to hned z rána, když si budete vlasy chtít učesat, protože k tomu budete potřebovat speciální kartáč, které mají silikonové či podobné štětiny, aby vám nepoškodili spoje mezi umělými a vašimi vlasy. Kromě toho rozhodně nikdy nečesejte vlasy, když jsou mokré, vždy si je vysušte. Pokud máte vlasy hodně zacuchané, doporučuje si je nejdříve trochu pročesat prsty a až potom hřebenem, abyste vlasy příliš netáhli. A právě, že pročesávání může ohrozit anebo zkrátit životnost spojů, měli bychom vlasy česat pravidelně, aby nebyly příliš rozcuchané.

Šetříme vodou

Pro někoho je velkou výhodou to, že si naopak usnadní mytí vlasů, protože u prodloužených vlasů není potřeba časté umývání. Někdo doporučuje jednou týdně, ale jsou i odborníci, kteří říkají, že stačí vlasy umýt jednou po případě dvakrát měsíčně, protože voda může vlasy vysušovat. Je lepší používat speciální šampóny a ty doplňovat kondicionéry, aby byly vlasy stále zdravé. Rozhodně nikdy vlasy nečesejte, dokud nejsou suché.

A jak je tedy mám vysušit?

Když máte prodloužené vlasy, tak stále slyšíte, že s nimi nesmíte téměř nic dělat, dokud jsou mokré, a pak se jen nabízí otázka, jak je tedy mám vysušit? Je to velice snadné, ale také při tomto procesu musíte být opatrní. Nejlépe uděláte, když vlasy jemně vysušíte ručníkem, ale tak abyste je zbytečně nerozcuchávali. Na prodloužené vlasy můžete používat i fén, ale jen v případě, že má i tlačítko pro studený vzduch, protože teplem vlasy jen poškodíte. A když máte vlasy suché, tak máte vyhráno, protože s nimi můžete dělat, co chcete. Dokonce můžete vlasy klidně žehlit či kulmovat, ale je lepší požít prostředky, aby se vlasy nepoškodili.

 

I když uměle prosloužené vlasy vypadají jako vaše vlastní, tak je o ně větší péče, než o ty, které narostou samy.
Musíte si přečíst