Domů Zdraví Jak dodržet novoroční předsevzetí? Rozdělte si velké cíle na menší

Jak dodržet novoroční předsevzetí? Rozdělte si velké cíle na menší

 

Příští rok musím zhubnout, přestanu kouřit, začnu žít zdravě, ušetřím si více peněz, budu se naplno věnovat svým koníčkům nebo rodině. Každý rok je to ale stejné… novoroční předsevzetí, která nám vezmou chuť už po pár týdnech. Dnes vám poradíme, jak dodržet a především splnit cíle novoročních předsevzetí.

Nejprve bychom si měli uvědomit, že nejdůležitější na předsevzetí není samotný cíl, ale cesta k jeho naplnění. To ostatně ví třeba i známá hudební skupina Mňága a Žďorp, jejichž píseň „I cesta může být cíl“ je notoricky známá.

Rozdělme si velké cíle na menší

Problémem velkých cílů, světe div se, je jejich velikost. Předsevzetí v podobě zhubnutí o 12 kilo za rok se promění v peklo, budeme-li mít pořád v hlavě onu nepřekonatelnou číslici „12“. Rozdělíme-li si své předsevzetí na měsíce, hned pro nás bude stravitelnější a motivující. Vždyť zhubnout o jeden kilogram za měsíc není takový problém, že?

Každé naše rozhodnutí začíná v naší hlavě. Důležité je začít o novoročních předsevzetích přemýšlet v klidu a s rozmyslem. Jen tak se zbavíme nereálných cílů, které nám budou brát zbytečnou energii. Měli bychom si také uvědomit, že psychika má na splnění předsevzetí velký podíl. Přestat kouřit není jednoduché. Ovšem přestat kouřit bez oné vnitřní pomoci našeho mozku je téměř nereálné. Přidáme-li k tomu ještě dávku dobré nálady, půjde nám plnění předsevzetí téměř samo.

Nebuďme kyselí, buďme zdraví

Každé předsevzetí bychom měli brát pozitivně. Nejenom, že to ovlivní náš psychický stav, ale pozitivně se zlepší i naše zdraví.

Neméně důležité je načasování a pozvolné naplňování našich cílů. Proč nezačínáme hubnout už před Vánoci, když nás toto předsevzetí napadne? Protože od ledna budeme hubnout pořádně, každý den budeme cvičit, plavat, běhat a dodržovat dietu. Přesně toto je cesta, která nám novoroční předsevzetí zničí.

Náš organismus není zvyklý na léčbu šokem. Stejně tak, jak nezačínáme běhat bez pořádného protažení svalů, nezačneme přeci hubnout bez pozvolné přípravy a zdravých návyků. Můžeme začít jednoduše, třeba za pomoci zelených potravin. Pozitivní efekt při hubnutí má například spirulina neboli jednobuněčný organismus, jehož účinky jsou známé několik tisíc let. Tato zelená potravina napomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, je přirozeným přírodním zdrojem dobře vstřebatelných proteinů, obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, zlepšuje funkci štítné žlázy, podporuje naše trávení či krvetvorbu.

Už víte, jaká si dát předsevzetí do toho nového roku 2019? Jestliže je ve vašem seznamu i čtení knih, což takhle začít publikací o zdravém životním stylu? Začněte s knihou Hanky Synkové Nebuďme kyselí, buďme zdraví.

 

Musíte si přečíst