Domů Ostatní Jak dítě roste, mění se i jeho pokoj

Jak dítě roste, mění se i jeho pokoj
Zařizování domácnosti je činnost, kterou někdo miluje jiný nenávidí. Z času na čas je však třeba starý a často i velmi zničený nábytek vyměnit za nový. Vybíráme především praktické kousky, a to s přihlédnutím i na cenu a kvalitu. Nábytek do obývacího pokoje, ložnice či kuchyně kupujeme jen zřídka. Takový nábytek většinou vydrží i několik let, a pokud jste vybírali správně tak brzy Vám z módy ani nevyjde.

Jinak je to však s dětským pokojem, opotřebení je zde mnohem větší i za nesrovnatelně kratší dobu. Děti si prostě chtějí hrát všude a se vším a nábytek není výjimkou. Určitě Vás potomek nejednou překvapil svojí kreativitou, kterou prezentoval na skříňkách svými pastelkami. Nejeden z Vás by určitě rád dostal do rukou i toho, kdo vymyslel nálepky, ty jsou totiž natrvalo. Pokud je dítě přilepí na skříňku či stůl, buď tam zůstanou natrvalo nebo po nich zůstane nepěkný flek, který už nevyčistíte. Pokud jste to přece jen zkoušeli, jistě víte, že dříve poškodíte samotný nábytek jako odstraníte tuto „potvoru“.

Dětský nábytek tak vyměňujeme mnohem častěji. Důvodem však není jen zničení dětskýma ručkama, ale také skutečnost, že naši drobečci neustále a velmi rychle rostou. Nábytek tedy musíme přizpůsobit jejich potřebám. Pro maličké děti stačí postýlka a komoda na pleny a oblečení, později však už potřebují místo na své hračky. Pokoj se tedy musí svým vzhledem ale i funkcí přizpůsobit, a tak se z ní stane hrací království. Když se však dítě dostane do školního věku, z dětského pokoje se stane studovna.

Jak tedy dítě roste, mění se i jeho pokoj. Nábytek snese hodně, občas však potřebuje výměnu. Děti však stejně jako my dospělí potřebují dobrý spánek, kvalitní matrace je tedy nezbytností.

S výběrem pěkného a kvalitního nábytku Vám pomůže i internet, klikněte na katalognabytku.sk.
Musíte si přečíst