Domů Volný čas Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály
Rakovina je slovo, u kterého máme pocit, že se nás netýká, ale jestliže zasáhne někoho v našem okolí, nebo přímo nás, tak se nám hroutí svět. Je to nemoc, na kterou vědci zatím nenašli léky a která může napadnout téměř jakoukoliv část našeho těla. Bohužel tato nemoc je a zničila nejednoho člověka, ale i zvíře. Jak se cítí dotyčný v momentě, kdy zjistí, že má rakovinu? Je to těžké, každý z nás to může vnímat jinak.

Příběh Hvězdy nám nepřály, je velmi zajímavá a zároveň citlivá knížka, která i přesto, že vypraví o smrtelné nemoci, je psaná vtipně. Autorem knihy je John Green. Že nás může rakovina potkat v jakémkoliv věku je asi jasné.

Hlavní hrdince Hazel, je teprve 16 let. Hazel trpí rakovinou, sblíží se s Augustem, kterému se podařilo s nemocí se poprat. Oba dva se vzájemně doplňují a August Hazel psychicky podporuje. Spojuje je originální pohled na život a nejen na život, ale i na zákeřnou chorobu, která je oba postihla. Příběh je to velmi smutný, ale psán je skutečně vtipně a to s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmem. Příběh vyznívá velmi působivě a to především díky autorovu vyprávěčskému talentu. Tato kniha byla i zfilmována a hlavní roli si zde zahrála Shailine Woodley a Ansel Elgort.

Na knihu jsou velice kladné ohlasy. Má hodnocení 4.54 z 5. Hazel a August vás jistě vezmou za srdce, ale je to s nimi složitější. Nedá se říct, kéž by se mi něco takového stalo, hrdinům se nedá závidět a nelze je nenávidět. Jediné co se dá, je to, že jim můžete držet palce a doufat, že to oba přežijí. August nad nemocí vyhrál, ale přišel o nohu. Hazel s Augustem navštěvovali společně sezení, které bylo v rámci jejich nemoci. Po přečtení této knihy přemýšlíte, zda je život fér a proč se děje to, co se děje. Nad příběhem musíte velmi přemýšlet a často se k němu myšlenkami vracet.
Musíte si přečíst