Domů Hubnutí Hubnutí a zisk energie v zimě

Hubnutí a zisk energie v zimě
Zima pro mnoho lidí znamená období plné depresí a přejídání se. Ale nemusí tomu tak být! I v zimě se můžete cítit plní energie a hubnout. Jak na to?

Pozor na cukry

Mlsejte, ale zdravě! Vyhněte se cukrům. To však neznamená, že byste si nemohli dát čokoládu – můžete. Vyberte ale tu s vysokým obsahem kakaa. Nakopne vás a pomůže vám překonat chvilkovou únavu. To ale samozřejmě neznamená, že můžete spořádat celou tabulku, jen dva až tři čtverečky. Vyhněte se ale ostatním sladkostem, které vám spíše uškodí. Sice vás chvilkově nakopnou, ale brzy hladina cukru v krvi klesne a tělo přichází o některé důležité látky mnohem rychleji. Stanete se tak i mnohem náladovější!

Vykašlete se na saláty

Je přirozené, že v létě na saláty má člověk větší chuť než v zimě, jelikož tělo potřebuje zahřát a ne ochladit. Měli bychom jíst pouze sezonní potraviny – např. dýni nebo lilek. Můžete se zahřát zeleninou polévkou, kterou z těchto surovin připravíte. Můžete přidat i česnek, skořici či zázvor. Příjemně zahřeje a doplní potřebné tekutiny a látky.

Nezapomínejte na vitamíny

Vitamíny a minerály jsou nezbytné pro správnou funkčnost našeho těla. Díky zinku máme např. hezkou pleť a pomáhá proti únavě. Soustřeďte se hlavně na dostatečný přísun vitaminu D, kterého má většina lidí v zimě nedostatek, jelikož ho nedostáváme ze sluníčka tolik jako v létě či na jaře. Tento vitamin mimo jiné pomáhá i při hubnutí nebo ke správnému vývoji kostí.

Proteiny

Proteiny jsou tím nejsprávnějším zdrojem, když chcete zhubnout. Pokud založíte svůj jídelníček hlavně na příjmu proteinů, nejenom že budete mít nulový hlad, ale můžete pociťovat i lehce euforický pocit. Existují i různé dietní programy založené na tomto principu, kdy můžete zhubnout až 10 kilo během 10 týdnů. A nejlepší na tom je, že to odpovídá přirozenému tempu hubnutí a nehrozí zde tzv. jojo efekt.

Světlo

Nedostatek světla ubírá člověku chuť cokoliv podniknout. Můžete tomu ale pomoct tím, že budete rozsvěcet bílé světlo a přes den se půjdete na chvilku projít. Pokud je práce za tmy opravdu nutná, vybírejte světlo, které se nejvíce podobá tomu dennímu. Při relaxaci vám naopak pomůže měkké světlo svíček.
Musíte si přečíst