Domů Domácnost Hubněte zdravě se smoothies!

Hubněte zdravě se smoothies!

Hlad. Největší strašák všech žen, které drží diety, cvičí a snaží se zhubnout či si udržet štíhlou linii. Pohyb a dodržování správného a vyváženého jídelníčku jsou stavebním kamenem každého zdravého hubnutí. Hladovění, nárazové diety či velmi malé porce vedou sice k rychlému úbytku váhy, avšak podlamují zdraví, imunitu a zejména vedou k jojo efektu. Jak zahnat hlad, ale zdravou cestou? Vyzkoušejte lahodné smoothies! Nejenom, že zasytí a doplní energii, ale také dodají tělu potřebné vitamíny a minerály. Nechte se inspirovat dnešními pěti recepty.

TIP: Na přípravu smoothies budete potřebovat výkonný mixér. Ne každé ovoce (či zelenina) je totiž měkké a čím výkonnější mixér bude, tím snadnější a rychlejší bude celková příprava. Jedním z takových modelů je i vysokootáčkový mixér Orava RM-2000, který se může pochlubit příkonem 2 000 W a hravě si tak poradí i s tvrdými potravinami. Nerezový šesti-čepelový nůž zvládne doslova zázraky na počkání. Hravě s ním připravíte nejenom smoothies (pro které má speciální tlačítko), ale také polévky, dezerty, koktejly a mnoho jiného. Má velmi snadné ovládání pomocí třech knoflíků. Všechny díly se dají umýt v myčce. Pokud by vás mixér Orava RM-2000 zaujal, najdete ho na www.orava.cz

Detoxikační smoothie

Čas od času je potřeba dopřát organismu potřebnou detoxikaci od škodlivin, které si průběžně střádáme v těle. Velkým pomocníkem je zelenina, která dokáže organismus pročistit.

1 pomeranč

2 mrkve

¼ celeru

hrst baby špenátu

pár kapek citronu

hrnek vody

Zázrak z červené řepy

Červená řepa patří mezi nejzdravější druhy zeleniny. Působí silně proti rakovině a tělu doplní nezbytné minerály, jako je draslík, hořčík, jód, mangan či křemík. Má velmi dobrý vliv na krevní oběh a trávící soustavu. Je také velmi často používána jako detoxikační potravina.

1 červená řepa

kus zázvoru (dle chuti)

hrnek vody

Chia bomba

Chia semínka jsou v poslední době velmi populární potravinou, zejména kvůli vysokému obsahu omega-3 mastných kyselin. Jsou také velkým zdrojem vitamínů skupiny A, B, C a E.

2 banány

1 jablko

2 mrkve

2 pomeranče

1 hrnek vody

hrst chia semínek

Goji drink

Kustovnice čínská je další superpotravinou, díky své vysoké výživové hodnotě. Bobule obsahují vysoké množství minerálů a vitamínů – zejména C. Obsahuje antioxidanty, mastné kyseliny a Beta karoten.

2 pomeranče

kousek zázvoru

1 mango

hrst goji

kiwi

Smoothie z bobulí

Borůvky, maliny, jahody a acai – všechny tyto plody obsahují mnoho látek, které podporují zdravou imunitu. Pyšní se velkým množstvím antioxidantů, jsou dobré na podporu cévní soustavy a snižují krevní tlak.

borůvky

maliny

jahody

acai bobule

mandlové mléko

1 lžíce zakysané smetany

Tak dobrou chuť a hlavně zdraví!

Musíte si přečíst