Domů Móda Horké léto – jaké spodní prádlo je nejvhodnější?

Horké léto – jaké spodní prádlo je nejvhodnější?

Léto je nejteplejším obdobím v celém roce a vysoké teploty, které během něj panují, mohou potrápit nejednoho muže i ženu. Jaké spodní prádlo je v parních letních dnech nejlepší volbou?

Jednoduchost a správný střih

Pro ženy je při výběru spodního prádla klíčový estetický dojem. I když se v krásných dámských kalhotkách z krajky každá žena bude cítit sebevědomě, v létě to tak zcela neplatí. Vysoké teploty mohou z nesprávně voleného spodního prádla udělat noční můru. Nejedná se zde jen o značné nepohodlí, ale také o zdravotní riziko. V teplém prostředí se dobře daří bakteriím, které mohou být zodpovědné za nepříjemné zdravotní komplikace. Jaké spodní prádlo tedy volit?

V první řadě volte materiál, který dobře padne, je prodyšný a zároveň je schopný absorbovat vlhkost. Skvělým příkladem je čistá bavlna, populární bambus nebo lehký a vzdušný modal. Vždy volte pouze přírodní materiály. I když může prádlo z umělých tkanin vypadat skvěle, nikdy vám neposkytne takový komfort. Při výběru je také důležité soustředit se na střih. Každá žena ví, že pod každé oblečení patří jiný druh spodního prádla. Zatímco pod šaty můžete zvolit klasický střih, pod legíny zase čím méně látky, tím lépe. Co se týče velikosti, ve vysokých teplotách nenoste příliš těsné spodní prádlo. Nejenom, že vás bude celý den nepříjemně tlačit, ale také může vytvořit nevzhledné faldíky.

Pohodlí pro pány

Pánové jednoznačně preferují komfort, proto co se týká spodního prádla, vedou jednoznačně pánské trenýrky. Ty totiž poskytují dostatek prostoru, jsou vzdušné, volné a dobře pohlcují vlhkost. Jedinou nevýhodou jsou velké přebytky látky. Zatímco pod kraťasy jsou ideální volbou, pod oblek se nehodí. Pokud tedy denně nosíte do práce společenské oblečení, mnohem lepší variantou jsou pánské boxerky. I když jsou těsnější, stále poskytují prostor a díky pružnosti skvěle padnou. I u pánského prádla platí pravidlo, že použitý materiál je klíčový. Při koupi tak vždy vybírejte z přírodních materiálů.

A jaké spodní prádlo nosíte v létě vy?

 

Musíte si přečíst