Domů Zdraví Hlídejte si datum spotřeby na vaší kosmetice

Hlídejte si datum spotřeby na vaší kosmetice
Kontrolujete si datum spotřeby na potravinách, ale u kosmetiky na to zapomínáte? Chyba, i zde je potřeba se na datum soustředit, protože prošlá kosmetika, může udělat pořádnou neplechu. Prošlý krém nepoznáte podle toho, že je žluklý, nebo páchne, to už je úplně ta poslední štace, prošlý krém poznáte hlavně podle data spotřeby.

Nebavíme se však jen o krémech, ale o kosmetice jako celku. Používat kosmetiku, která je prošlá, je nebezpečné a můžete díky tomu mít problémy kožního charakteru. Hlídejte si datum spotřeby již při nákupu. Uvědomte si, jak asi dlouho produkt budete používat a podle toho se orientujte i v datu, do kdy má být produkt spotřebován.

Pozor si dejte hlavně na řasenku

Nejvíce paseky může udělat řasenka. Oči jsou citlivé a určitě bychom je měly chránit a to nejen před UV zářením, ale i před ostatními vlivy. Prošlá řasenka může způsobit podrážděnost očí. Můžete se dočkat zánětu spojivek, či jiných infekcí očí.

Nebezpečné je také to, když používáte kosmetiku od někoho, nebo si jí s někým navzájem půjčujete. Je to nebezpečné a může vám to ublížit. Mějte svou vlastní kosmetiku a skutečně si dávejte pozor na to, aby nebyla prošlá. Spoustě z nás je líto vyhodit něco, co jsme nezdělali a proto to používáme, dokud tu věc ještě máme, ale to je chyba.

Proto, abyste se vyhnuly tomu, že vám dojde váš oblíbený kosmetický přípravek, si raději pořiďte menší balení a vyhýbejte se maxi balení, které vás sice může lákat svou výhodnou cenou, ale na druhou stranu vám klidně může projít.

Důležité je i skladování

Skladování kosmetiky hraje také velmi významnou roli. Pokud doma máte například krém na opalování, klidně jej dejte na zimu do lednice. To samé platí i o produktech, které tak často nepoužíváte a to jsou třeba pleťové masky a jiné přípravky, které nepoužíváte denně.

Nekupujte si kosmetiku do zásoby, ale vždy mějte jen to, co skutečně potřebujete. V tom jsou však ženy neponaučitelné. Kupovat do zásoby je pro ně výzva obzvláště, když je někde něco v akci.
Musíte si přečíst