Domů Domácnost Feng-šuej v ložnici

Feng-šuej v ložnici




Feng-šuej je stará čínská nauka o harmonii a uspořádání prostoru, podle které můžete vytvořit místo, kde se vám bude dobře bydlet a bude pro vás nekončícím zdrojem energie. Pravidla feng-šuej můžete vyzkoušet třeba v ložnici.

Nejlepším tvarem pro ložnici je podle feng-šuej obdélník nebo čtverec. Ložnici byste neměli pořizovat v místnosti ve tvaru L. Stejně tak byste měli zapomenout na ložnici spojenou s koupelnou.

Ložnice by měla být umístěna co nejdále od vstupních dveří do domu nebo do bytu, aby bylo zachováno soukromí nocležníků. Do ložnice by neměl pronikat vnější hluk a umělé světlo z ulice.

V ložnici byste měli mít minimum nábytku, aby volným prostorem mohl cirkulovat vzduch a energie.

Postel by neměla být umístěna pod oknem, kde táhne a ni v přímé blízkosti topení. Nejlepší místo je uhlopříčně ke dveřím. Nikdy byste neměli mít nohy přímo ke dveřím. Ideálním materiálem na postel je dřevo nebo bambus.Pelesti u postele vám podle feng-šuej zaručí pocit bezpečí.

Pod postelí by neměli vést žádné elketrické kabely. Pokud je to možné, odstraňte z ložnice veškeré elektrospotřebiče včetně počítače a televize. Jejich energie může narušit váš klidný spánek.

Barvy do ložnice volte přírodní a tlumené, vyhíbejte se křiklavým energetickým barvám.




Musíte si přečíst