Domů Ostatní Dopřejte si při práci pohodlí

Dopřejte si při práci pohodlí
I když se už nemůžeme dočkat léta a počasí je venku už teď příjemně teplé, neměli bychom zapomínat na naše pohodlí, či spíše nepohodlí v práci. Kromě sezónních prací na polích musí každý, tedy pokud má stabilní zaměstnání, chodit do práce či je léto a nebo zima.

Pokud sídlí Vaše firma ve starých prostorách, jistě se už Vaši zaměstnanci nějaký čas stěžují na velkou zimu při práci. Jako zaměstnavatel byste jim měli vědět zajistit odpovídající pracovní podmínky. Ne vždy je to možné. Staré budovy jsou často v hrozném stavu a případná rekonstrukce by vyšla možná i dráž než postavit novou stavbu. Velký problém tedy způsobují zejména úniky tepla přes samotné stěny a okna starých budov. Ne vždy se však s tímto problémem musí pasovat i samotný majitel stavby. To znamená, že ten kdo budovu vlastní, pronajímá ji dál, a tito vlastníci jsou často lhostejný k pracovním podmínkám, které jejich majetek způsobuje.

Efektivní a dlouhodobá řešení jsou tak často nemožné, a tak jen prožíváme z měsíce na měsíc. Pokud Vás však už nebaví vypořádávat se s množstvím marodú v chladných měsících, dopřejte jim při práci pohodlí. Člověk pokud nemusí, neměl by pracovat za takových extrémních podmínek. Nemusíte si hned brát úvěr a zateplovat, zejména pokud se plánujete v příštích letech stěhovat, bylo by neefektivní investovat peníze do starých hal. Chraňte zdraví svých pracovníků pomocí teplovzdušných agregátů. Ty zaručí teplo i během krutých mrazů a to na místech, kde se pohybují samotný dělníci. Nemusíte tak vytápět celou halu, stačí přivést teplo na některé místa.

Sálavé teplo i z elektrického vytápění je velmi příjemné a navíc nehrozí víření prachu či jiných nečistot z výroby.

Taková technika se používá například i na vytápění kostelů, kde není možné vybudovat klasické topení.
Musíte si přečíst