Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. K tomu nechodí nikdy samo. Tato přísloví byste si měli uvědomit ještě před samotným nastěhováním do bytu nebo nového domu a sjednat si kvalitní pojištění domácnosti. Jen tak se lze vyhnout důsledkům nepředvídatelných události, které mohou nastat. V případě požáru, ale i velké vody, můžete totiž lehce přijít o vše. Jak dobře pojistit domácnost, abyste mohli v klidu spát?

Jedna prasklá trubička

Víte, že nejčastějšími škodami v domácnosti jsou ty vodovodní? Vzhledem k tomu, že v loňském roce činila průměrná vodovodní škoda 25.527 Kč, je dobré mít pojištění domácnosti, ale současně předcházet těmto škodám pravidelnou kontrolou přívodních a odtokových hadic a hadiček. Kontrolovat je nutné hadičky nejen u spotřebičů jako jsou myčka nebo pračka, nejčastější škody podle statistik způsobují přívody u toalet.

Vytopení sousedů

Zatímco škody v domácnosti jdou na vrub pojištění domácnosti, na ty, které způsobíme ostatním, např. sousedům je nutné mít pojištění občanské odpovědnosti. Je to právě pro případy jako je vytopení, ale vztahuje se i na ostatní nehody, které se v životě stávají. Ne nadarmo se také nazývá pojištění proti blbosti. To je často součástí pojištění domácnosti a má celosvětovou platnost, což se vám bude hodit na dovolené, za příplatek lze dokonce připojistit odpovědnost i za psa nebo koně.

Nejen vodovodní škody

Vodovodní škody sice patří mezi nejčastější, při sjednávání online pojištění domácnosti je však nutné vzít v potaz i další hypotetické případy, které mohou ve vaší domácnosti nastat. Kromě devastujících škod způsobených požárem, povodní nebo dalších katastrofických rizik, je dobré mít v základní ceně rozbití skla z jakékoli příčiny, škody způsobené zvěří, zkrat na elektromotorech nebo pojištění elektroniky bez limitu.