Domů Wellness Dobijte baterky na wellness pobytu

Dobijte baterky na wellness pobytu
Dnešní uspěchaná doba klade na člověka velké nároky. Všichni jsem ve stresu, protože musíme každý den zvládnout milion povinností. Lidská energie však není bezedná a občas musíme dobít baterky. Ideální příležitostí je welness pobyt.

Slovo wellness pochází z anglického well-beeing, volně přeloženo být v pohodě. Mnoho lidí si wellness plete se slovem fitness. Welness se však nezabývá jen tělem, ale také duší. Wellness je životní styl s cílem být v dobré psychické i fyzické kondici a v rovnováze.  Své kořeny má wellness v Severní Americe, kde vznikl a dál se rozšířil jako reakce na nárůst civilizačních nemocí.

Dobrý způsobem, jak s wellnessem začít může být speciální víkendový pobyt. Wellness pobyty nabízí wellness centra nebo lázně a na internetu určitě najdete přesně ten, kteý bude nejlépe vyhovoat vašim potřebám.

Na wellness víkendu si odpočinete, ale také si dáte pořádně do těla. Na programu je nejen odpočinek, ale také fyzická aktivita. Na wellness pobytu se dostanete k aktivitám, na které byste si možná v běžném životě netroufli nebo na ně prostě nemáte čas. Můžete si vyzkoušet tenis, golf, v poslední době oblíbený nordic walking nebo se zapotit na spinningu. Svoje namožené svaly pak můžete uvolnit na masáži, ve vířivce nebo se zahřát v sauně.  Záleží na tom, jaký konkrétní program jste si vybrali.

Všechny wellness centra nabízí speciální pobyty pro ženy, pro muže, rodiny s dětmi, seniory ale také vytížené managery. Ve wellness centru můžete se svým partnerem strávit třeba druhé líbánky. Většina firem nabízí několik druhů pobytů tak, aby vyhověli rozličným potřebám zákazníků.

Ženy mohou navštívit například kosmetičku, nechat si udělat manikuru nebo se domů vrátit s novým účesem. Pánové si pak mohou užít trochu adrenalinu třeba na čtyřkolkách a pak si dopřát zasloužený oddych v pivních lázních.

Wellness pobyt může být skvělým dárkem pro vaše blízké. V centru zakoupíte dárkovou poukázku v určité hodnotě a obdarovaný si pak v centru domluví termín a procedury, které chce absolvovat a vyzkoušet.

Ve wellness centru můžete mimo jiné oslavit příchod nového roku. Pokud vám bujaré veselí nic neříká, můžete nový rok přivítat v klidu a bez stresu. Odpadnou vám starosti s přípravou pohoštění pro hosty, necháte se rozmazlovat někým jiným a navíc do nového roku vstoupíte s čistou hlavou.

Nabídka wellness pobytů je opravdu široká a každý má možnost si vybrat přesně to, co mu nejvíce vyhovouje. Zkuste si udělat pár dní volno a nechte se hýčkat. Váš organismus vám poděkuje a svět se  nezboří, když na pár dní zmizíte za hranice všedních dnů.

Zdroj obrázku: www.sxc.hu

 
Musíte si přečíst