Domů Ostatní Díky školení budou vaši manažeři o krok napřed. Nabídka kurzů je široká

Díky školení budou vaši manažeři o krok napřed. Nabídka kurzů je široká

Firemní školení není důležité pouze pro vaše zaměstnance. Kromě nich by se měli v každém podniku vzdělávacích kurzů pravidelně účastnit i manažeři, tedy vedoucí pracovníci, kteří odpovídají za to, že firma nebo její úsek splní včas všechny své úkoly.

K tomu, aby váš podnik fungoval, dařilo se mu prodávat a byl vždy dostatečně napřed před konkurencí, je kromě kvalifikovaných a nadšených zaměstnanců potřeba mít i nadšené manažery. Ti by měli být schopni udávat směr, vidět o krok dopředu, přicházet s novými nápady a umět pro ně následně nadchnout své kolegy.

Co musí manažer umět

V první řadě potřebují vedoucí pracovníci samozřejmě odborné znalosti. Aby mohli ve své profesi udávat tempo, tak mu musí perfektně rozumět, mít odpovídající praxi a znát všechny novinky v oboru.

Ideální je, pokud se na manažerskou pozici „propracovali“, takže mají zkušenost i s plněním úkolů na nižší pozici. V takovém případě totiž přesně rozumí tomu, co daná práce obnáší a znají běžné provozní problémy, které se mohou objevit.

Kromě toho jsou důležité profesní kontakty, díky kterým se manažer může dostat k užitečným informacím nebo které mu mohou dokonce pomoct při uzavírání obchodů. Zároveň musí mít samozřejmě vhodné vlastnosti, jako je vytrvalost, pečlivost, průbojnost, schopnost improvizovat a komunikovat s lidmi.

Všechny tyto měkké dovednosti jsou důležité pro jednání s kolegy i zákazníky a lze je rozvíjet. Co dělat lépe, se mohou řídící pracovníci dozvědět právě na školeních určených pro manažery.

20160825130257

Naučte se, jak zabránit stresu a konfliktům

Semináře mohou být zaměřené například na time management, řízení rizik, controlling nebo efektivní vedení projektů. Stejně tak existuje řada projektů, které se věnují práci s lidskými zdroji – protože bez schopných zaměstnanců nemůže dobře fungovat žádná firma.

Na školení se manažeři mohou například naučit, jak lépe sestavovat týmy, jak lidem stanovit cíle a následně je vyhodnotit, jak zaměstnance při plnění úkolů motivovat nebo jak řešit konflikty mezi kolegy. Důležitým tématem je však i zvládání stresu na pracovišti.

Nabídka firemních kurzů pro manažery je zvláště ve větších městech široká, takže není problém najít školení, které bude odpovídat vašim potřebám. Semináře se kromě vrcholových manažerů zaměřují i na vzdělávání mistrů v dělnických profesích – protože vedení týmů mají na starost i oni.

Uložit

Předchozí článekJsem nejlepší prodejce!
Další článekDieta 5:2

Musíte si přečíst