Malé děti prospí většinu dne, proto by jste dětské povlečení měli vybírat s ohledem na jejich specifické požadavky.

Dětské povlečení by mělo být vyrobeno z čistě přírodních materiálů, které zaručují snadnou údržbu a možnost praní při vysokých teplotách. Ideálně by dětské povlečení mělo být vyrobeno ze stoprocentní bavlny, která vyniká výbornou savostí, je příjemná na omak.

Velmi oblíbeným materiálem pro dětské povlečení je flanel. Bavlněná tkanina s jemným vlasem, která má skvělé termoregulační schopnosti a velmi snadno se udržuje.

Co se týče zapínání, máte na výběr zpravidla mezi knoflíky a zipem. Povlečení na zip je praktičtější. Převlékání postýlky je rychlejší a navíc dítě nemůže strčit nožičku do díry mezi jednotlivými knoflíky.

Součástí povlečení je také prostěradlo, to by mělo být stejně jako povlečení vyrobeno z bavlny. Nejprodávanějšími prostěradly jsou ta napínací, která skvěle drží na matraci, i když sebou dítě ve spaní hodně háže.

U malých dětí byste mezi prostěradlo a matraci měli pořídit speciální nepromokavou podložku, kterou jistě oceníte, když se potomek počůrá. Potenzmittel ohne Rezept

Na výběru povlečení by jste si měli dát záležet stejně jako na výběru postýlky a matrace. Jen kvalitní místo na spaní zajistí vašemu prckovi zdravý a spokojený spánek.

Zdroj obrázku: www.sxc.hu