Domů Ostatní Dejte vale samotě a pořiďte si domácího mazlíčka!

Dejte vale samotě a pořiďte si domácího mazlíčka!
Trápí vás samota a uvažujete, že si pořídíte domácího mazlíčka? Znamenité řešení, ovšem za předpokladu, že promyslíte všechna pro a proti. Každé zvíře má svá specifika a předtím, než ho doma ubytujete, musíte zvážit, zda se do vašich podmínek hodí. Mějte na paměti i to, že ani v případě křečka nebo hada nejde o hračkou, ale o živého tvora, o kterého se budete muset starat s věnovat mu více či méně času. Většinou však získáte mnohem více – skvělého společníka, který vás vždy zaručeně dostane do dobré nálady a často právoplatného člena rodiny.

Psi a kočky

Psi a kočky reprezentují nejoblíbenější domácí mazlíčky vůbec. A především u nich platí, že nejde o zvíře, které pouze nakrmíte a čas od času zkontrolujete. Pejskovi budete naopak muset vybudovat vlastní zázemí s dostatkem soukromí, chodit s ním na procházky, hrát si s ním a pravidelně docházet na lékařské prohlídky. Kočky jsou o něco méně náročné a ve srovnání se psy i samostatnější. Bohužel patří mezi silně alergenní zvířata a nejsou vhodná pro každého. Nezapomeňte, že v případě psů a koček nejde jen o větší počáteční náklady, ale také poměrně vysoké průběžné náklady za lékařské ošetření, vakcinaci apod.

Ptáci

Ptáci jsou nenároční a nesáhnete-li po exotickém druhu, pak vás pořízení nevyjde příliš draho. Ideálním ptáčkem pro začátečníky je andulka, která je čiperná a velmi učenlivá. I méně zkušený chovatel ji naučí spoustu slov a zajímavých zvyků. Nevýhody? Budete se muset smířit s ním, že jsou čas od času aktivní i v noci. Ale i to se dá lehce vyřešit tím, že klícku umístíte v dostatečné vzdálenosti od ložnice.

Živočichové v teráriu

Podobně jako ptáci, i tito mazlíčci mají své kouzlo a patří mezi nejméně náročné. Želvám, hadům a ještěrkám stačí útulné terárium a pravidelný přísun potravy. Nic víc po vás potřebovat nebudou. Jejich cena je více než přijatelný a provozní náklady zanedbatelné. Jde však spíš o „pozorovací“ mazlíčky a příliš se s nimi nepomazlíte.

Hlodavci

Chcete-li mazlíčka, který vás nebude stát majlant, nepotřebuje tolik pozornosti jako pes, ale přesto se vámi rád pomazlí, vsaďte na morče nebo králíčka. Neméně atraktivní jsou ale i další zástupci hlodavců – činčily, pískomilové apod.

Další inspiraci najdete na inzerci zvířat, kde si nového mazlíčka můžete pořídit za super ceny. Kromě již zmíněných druhů najdete i spoustu dalších tradičních i exotických tvorů. Tak na co ještě čekáte? Pořiďte si společníka, se kterým zažijete spoustu nezapomenutelných okamžiků!
Musíte si přečíst