Domů Ostatní Co všechno potřebuje štěňátko, aby bylo šťastné?

Co všechno potřebuje štěňátko, aby bylo šťastné?

O roztomilá štěňátka je nutné se pořádně starat. Na co rozhodně nesmíte zapomenout, pokud chcete, aby váš malý kamarád, který vypadá skoro jako plyšová hračka, byl šťastný? Podívejte se na několik tipů, co všechno je dobré obstarat pro štěňátka, aby z nich vyrostli vaši věrní společníci, kteří tu budou s vámi po dobu celého jejich života.

Vhodné granule

U štěňat je důležité dávat si pozor na výběr správných granulí. Vhodné jsou víceméně pouze granule pro štěňata, která obsahují dostatečné množství vitamínu, minerálních látek a energie, což jsou nezbytné faktory, bez kterých se nemůže psí organismus správně vyvíjet. Záleží také na tom, aby byly granule dostatečně měkké a štěňátko je mohlo bez problémů rozkousat.

Pohodlný pelíšek

Pro krásný spánek a správnou regeneraci svalů a kostí, které se vyvíjejí, je důležitý pohodlný pelíšek pro psy, kde bude moci pejsek odpočívat. Nejdříve můžete pořídit úplně malý pelíšek nebo rovnou sáhněte po větším. Záleží na tom, jaké plemeno máte a jaká bude předpokládána velikost psa v dospělosti.

Hračky na hraní

Stejně jako malé děti i štěňata objevují svět a učí se různé dovednosti. Proto je dobré pořídit jim několik hraček, na kterých si budou moci zkoušet zoubky a hrát si s nimi. Uvidíte, že když pejskovi pořídíte správné hračky, možná nechá na pokoji vaši pohovku nebo pantofle. I když ty se vždycky koušou nejlíp a je dobré smířit se s tím, že alespoň jeden pár bot to odnese. Nezapomínejte ani na pamlsky jako formu odměny za poslušnost.

Dostatek vaší pozornosti

Potřeby pro štěňata, které můžete koupit, nejsou všechno. Každé malé štěně totiž potřebuje dostatek vaší pozornosti. Už v raných fázích je dobré začít s výcvikem základních povelů a naučit pejska, jak se má chovat ve společnosti cizích lidí nebo jiných zvířat. Věnujte mu také dostatečnou pozornost při hraní a rozhodně ho nenechávejte dlouho doma samotného. Dostatečná pozornost a velké množství lásky vychovají z vašeho štěňátka věrného psa, pro kterého budete vším a který vás bude na slovo poslouchat.

Musíte si přečíst