Domů Krása a kosmetika Co určitě mít v cestovní kosmetické taštičce?

Co určitě mít v cestovní kosmetické taštičce?

Cestování miluje snad každý. K němu se ale pojí i balení věcí. Kolik si toho vzít a co všechno si sbalit? To je zejména pro ženy vždy velmi důležitá otázka, na kterou my vám dnes dáme aspoň malou nápovědu. Kromě oblečení a doplňků si mnoho žen bere s sebou na dovolenou zásobu kosmetiky. Jak vypadá taková správná cestovní kosmetická taštička, ve které je vše, co by se vám mohlo na cestách hodit?

Kosmetika

Skleněné lahvičky zabírají mnoho místa a jsou také velmi těžké. Z kosmetiky si proto vyberte pouze jeden krém, čistič pleti a vaše oblíbené tonikum. V mnoha obchodech se navíc prodávají cestovní lahvičky na kosmetiku, do kterých si můžete kosmetiku přelít, nebo si rovnou kupte cestovní balení kosmetiky. Cestovní lahvičky na kosmetiku navíc splňují limit objemu do 100 ml, který si můžete maximálně vzít do letadla. Šampon, sprchový gel a další nutné věci z drogerie si s sebou můžete vzít také ve formě malých vzorečků. Nikdy také nezapomeňte na opalovací krém s SPF ochranou nejméně 30.

Líčidla

Na dovolené opravdu nemusíte mít všechny druhy make-upů, veškeré vaše paletky očních stínů a 5 barev rtěnky. Vezměte si s sebou pouze to nejnutnější líčení, které skutečně každý den používáte. Nezapomeňte si pořídit řasenku ve voděodolné variantě. Myslete však také na to, že sluníčko je nejlepší „zkrášlovadlo“ a opálená pokožka vypadá mnohem lépe, než nános líčidel, které se vám stejně po pár minutách na sluníčku začnou roztékat. Z líčení na dovolenou si s sebou do kosmetické taštičky sbalte velmi lehký make-up nebo BB krém, voděodolnou řasenku, balzám na rty, který udrží vaše rty hydratované, a pudr. Nic víc na dovolené opravdu nepotřebujete.

Něco navíc

Pokud máte dostatečně velkou kosmetickou taštičku, určitě si do ní vložte praktické pomocníky, kteří se budou hodit. Mezi ně se řadí žiletky, náplasti, dámské hygienické potřeby, osvěžující termální voda ve spreji, cestovní balení odlakovače nehtů, vlhčené ubrousky nebo prášek proti bolesti. Určitě se vám také může hodit cestovní prací gel či prací prášek a malá aviváž.

Musíte si přečíst