Domů Ostatní Co je lepší? Mlčet, nebo mluvit?

Co je lepší? Mlčet, nebo mluvit?
Každý z nás má občas na někoho vztek. Ve vzteku pak dokáže říct slova, která mohou toho druhého ranit a je pak těžké je vzít zpět.

Je lepší mlčet, nebo mluvit?

Jak kdy. Často tím, že budeme o věcech otevřeně mluvit, můžeme zabránit dalším problémům, ale také můžeme spoustu problémů rozpoutat. Jsou věci, kdy prostě musíme mlčet a nezbývá nám nic jiného. Pokud třeba řešíte problém se svým nadřízeným v práci, tak se vyhněte hlavně situaci, že budete házet vinu na někoho jiného. Buďto se ke své chybě doznejte, chybovat je lidské a každý z nás má právo na to, aby chybu udělal, nebo raději mlčte. Váš nadřízený si udělá obrázek sám a hádat se s ním určitě nemá cenu.

Jestliže jste zjistila, že vaši kamarádku podvádí přítel, tak se do toho raději nemotejte. Říká se, že co oči nevidí, to srdce nebolí a určitě je to pravda. Proto je lepší mlčet. Třeba se situace změní a vaše kamarádka se o tom, že jí partner někdy podvedl nedozví, protože šlo jen o flirt a nic vážného v tom nebylo. Partnerství, i když už bylo nějakým způsobem narušené, bude fungovat opět dál, a nikdo nemusí nic řešit. Mlčet by se mělo i z taktních důvodů a to především proto, že by naše slova mohla zbytečně někoho ranit.

Například si kamarádka koupí nové auto, ale vám se vůbec nelíbí. Řeknete si: „Bože, co si to vybrala, a to za to dala tolik peněz?“ Určitě jí svůj názor nahlas neříkejte. Každý máme jiný vkus a důležité je to, co se líbí tomu, kdo tu věc má a ne to, že se ta věc nelíbí nám.

Koupíte si nový parfém, jste z něj nadšená a přesvědčená o tom, že jste si vybrala nejlepší vůni. Kdyby vám kmarádka řekla, že jí parfém smrdí, určitě vám to bude líto. I na vůně má každý z nás jiný názor a každý z nás si vybírá jinou podle své vlastní osobnosti. Určitě by se vám reakce vaší kamarádky ne líbila, stejně tak, jako jí by se nelíbila vaše reakce na její nové auto.
Musíte si přečíst