Domů Sex a vztahy Čím dál více lidí je single

Čím dál více lidí je single
V této době již není tak divné žít o samotě, ale naopak. Spousta z nás takto žije a dokonce nám to i vyhovuje. Je doba, kdy je každému jedno, jestli jste se vdala, nebo jestli jste se oženil. Lidé tyto věci neřeší.

Single není zvláštností

Doba se posunula a fakt, že se žena musela vdát co nejdříve, je dnes již minulostí. Dnes se nemusí vdát vůbec a nikomu to divné nepřijde. Sice se lidé méně berou, ale ještě k tomu se mnohem častěji rozvádí a je tak jasné, že vztah je v dnešní době brán na velmi lehkou váhu a proto lidé zůstávají raději sami. Jdeme-li ze vztahu do vztahu a pokaždé nám to nevyjde, tak už se nám ani nechce jít dál a zůstaneme raději sami.

Tím, že založení rodiny už není pro dnešní generaci prioritou, tak se do sňatku nežene až tolik lidí. Lidé se honí hlavně za penězi, a tak je pro ně práce mnohdy důležitější, než partnerský život, proto se nejednou stane, že na to mít partnera, už prostě nezbývá čas. Zatím co dříve se koukalo na single jedince skrz prsty a „každý hrneček musel mít svůj talířek“, dneska je tomu jinak. Být single již dnes není ostuda, ale je to volba, kterou si mnozí lidé volí dobrovolně. Spousta žen je finančně nezávislých, a tak nevidí důvod si hledat partnera a brát si ho jen proto, aby se o ně finančně postaral.

Důležitou roli také hraje časté zklamání. Pokud jsme je zažili, nemáme důvod vrhnout se do dalšího vztahu, protože se bojíme toho, že se opět spálíme. Stává se, že lidé co žijí sami, přesvědčují své okolí o tom, že jim to takhle vyhovuje a nechtějí nic měnit, ale v jádru jsou nešťastní. Tuto situaci ale nechtějí nikomu přiznat a tak se tváří, že jim tento způsob života vyhovuje. Samozřejmě ale existuje spousta lidí, kteří jsou single a tento stav jim naprosto vyhovuje. Nedá se říci, jestli jsou to spíše ženy, či muži, je to tak půl napůl.
Musíte si přečíst