Domů Ostatní Chraňte si své cennosti

Chraňte si své cennosti
Zloději jsou všude kolem nás a člověk musí být stále připravený na to, že by mohl přijít například o svou peněženku, proto byste si měli dávat pozor na své věci, zejména když jdete na ples či podobné akce, neboť tam ke krádežím dochází nejčastěji a je to pro zloděje nejjednodušší.

Vše máme v kabelce

Je samozřejmé, že pokud si na ples vezmeme kabelku či malé psaníčko, tak veškeré naše doklady i peníze budou uvnitř. Většina žen si bere celou peněženku, protože je to pohodlné, avšak to je chyba. Nejlépe uděláte, když si do kabelky dáte pouze peníze a jen občanský průkaz a průkaz pojišťovny. Rozhodně si neberte ostatní doklady, protože čím více jich budete mít u sebe, tím více se vám jich může ztratit a pak budete mít spoustu vyřizování s novými doklady. Je velice dobré si důležité věci rozdělit. Například v kabelce nechat peníze a do skryté kapsy u kabátu schovat doklady, pro případ, že by byla vaše kabelka odcizena, tak přijdete o peníze, ale nebudete se muset trápit s vyřizováním nových dokladů. Ovšem záleží, jak vám to příležitost dovolí.

Tančíme, kam s kabelkou?

Každá žena si na ples vezme aspoň malé psaníčko, do kterého si dá základní věci, mezi které často patří i peněženka. Avšak problém nastane, když si budete chtít zatančit, protože nebudete mít psaníčko kam odložit. Mnoho žen nechává psaníčko či jiné kabelky volně na stole či pověšené na židli a právě to je ráj pro zloděje, neboť má téměř volnou cestu k vašim cennostem. V případě, že nechcete, aby vám byla kabelka odcizena, měli byste ji mít stále u sebe, což je například u tance poněkud nepříjemné.

Jdu s partnerem, mám vyhráno

Téměř žádné šaty nejsou vybavené nějakou speciální malou kapsičkou, kde si můžete schovat doklady a peníze, a tak nejlepší jít s mužem. Ten na rozdíl od vás jistě kapsu má, neboť většinou je v saku schovaná náprsní kapsa, do které lze peníze a doklady schovat. Ovšem nesmí si sako odložit, protože když jej nechá na židličce či na věšáku má to stejný efekt, jako byste nechali ležet kabelku na stole. Když bude sako volně ležet, každý jej může prohrabat a popřípadě ukrást nalezené cennosti.

Jak se tedy chránit?

Je velice těžké najít vhodný způsob, jak se cítit pohodlně a být neomezování a zároveň chránit své doklady a peníze. Mnoho lidí chodí na ples ve skupinkách přátel, tak můžete využít je. Například když si půjdete zatančit a někteří z přátel zůstanou u stolu, tak je můžete poprosit, aby vám kabelku i sako pohlídali. Ovšem musí to být lidi, na které je spolehnutí, a to v případě akce jako je ples, je poměrně těžké, neboť spoustu lidí je pod vlivem alkoholu, který naše chování může velice ovlivnit.

Je velice těžké uhlídat své cennosti na akcích, jako je diskotéka anebo ples. Ovšem když se na to připravíte, určitě na nějaký způsob ochrany přijdete.
Musíte si přečíst