Domů Hubnutí Chcete zhubnout? Zjistěte příčinu svých chutí

Chcete zhubnout? Zjistěte příčinu svých chutí
Každý člověk chce mít krásnou štíhlou postavu, aby se mohli bez výčitek svědomí vystavovat v plavkách. Navíc mít štíhlou postavu není jen příjemné pro psychiku, ale také pro zdraví. Je opravdu velmi zajímavé, že chuť například na čokoládu má svůj důvod.

Proč máte chuť na daná jídla?

Všechno má svou příčinu a i to, že máte chuť na čokoládu anebo brambůrky má svůj důvod. Odborníci znají jisté důvody, proč máte nesmírnou touhu sníst i to, co se zrovna nehodí do zdravého životního stylu. A když je sami zjistíte, můžete se vyhnout toužebným chutím a díky tomu si zajistíte krásnou postavu do plavek a dobré zdraví.

Sůl je převlečená žízeň

Říká se, že hlad je převlečená žízeň, avšak my to můžeme stejně tak tvrdit i o soli. V případě, že máte chuť na slané, tak to může znamenat, že málo pijete. Protože právě sůl dokáže dobře udržovat tekutiny v lidském těle. Samozřejmě, že nejlepším způsobem, jak lze s touto touhou bojovat je jednoduše sklenička vody či jiného nápoje. Kromě toho může tato přehnaná chuť evokovat také to, že ve vašem těle je něco v nepořádku. V nejčastějších případech se jedná o plísně či hleny, které sůl dokáže odhalit. Avšak nezoufejte, protože když máte chuť třeba na pizzu či slané tyčinky hned nemusí znamenat, že jste nemocní.

Chceme křupat

V mnoha případech mají lidé přehnanou chuť na brambůrky. To může být, buďto že jsou slané, ale také proto, že při jejich pojídání to pěkně křupe. Pokud je cílem vaši touhy práv ono křupání, tak to může být signál toho, že jste napjatí anebo vás ten den něco rozčílilo a vy to chcete ze sebe dostat pomocí křupání. Každopádně brambůrky nejsou dobrou volbou pro štíhlou linii ani pro zdraví, a proto raději zvolte třeba oříšky.

Když sladké, tak mi chybí kovy

Lidé mají nejčastěji dvě chutě. Tou první je slané, s čímž souvisí brambůrky. A tou druhou je toužebná chuť na sladké, zejména na čokoládu. Odborníci tvrdí, že pokud vás trápí právě touha po čokoládě, tak máte v těle nedostatek chromu a hořčíku. Kdybyste chtěli tyto dva kovy dodat jinak, než tím, že sníte tabulku čokolády, tak zvolte například slunečnicová semínka, sezam či mandle, které jsou rozhodně zdravější a také vám nepokazí ladnou postavu.

Čokoláda nás uspokojuje

Dalším důvodem vaši chuti může být také vaše psychické rozpoložení. Je vědecky dokázáno, že člověk, který má špatnou náladu anebo dokonce trpí depresemi, tak téměř vždy sáhne po čokoládě. Ta má v sobě mnoho cukrů, které obalí všechno zlé a najednou vám je dobře. Mimo jiné to může být také značka toho, že se nekvalitně anebo málo stravujete, protože pak vám chybí energie a snažíte se jí rychle dostat pomocí cukrů, a tak není divu, že saháte po čokoládě či jiné sladkosti. A to je nejlepší rada, abyste jedli pravidelně a v dostatečně velkých dávkách.

Přibíráte jen kvůli chutím, tak se jich zbavte. Hodně pijte, jezte pravidelně a podporujte svou hladinu chromu a hořčíku a hned budete jako lunt.
Musíte si přečíst