Domů Krása a kosmetika Chcete vypadat o pár let mladší?

Chcete vypadat o pár let mladší?

Každá žena chce být krásná. Chce se líbit nejenom svému partnerovi a okolí jako takovému, ale i sobě samé. Jedině, když se samy sobě budeme líbit, milé dámy, se budeme mít i rády.

Naštěstí dnes existuje spousta způsobů, jak vylepšit místa, na kterých k nám příroda nebyla tak shovívavá, nebo na nichž se už začíná podepisovat zub času. Základem péče o obličej je samozřejmě kvalitní kosmetika. Na té byste měly stavět. A se stavy, na které jsou krátká i ta nejluxusnější séra, si pak poradí vybrané metody plastické chirurgie nebo estetické korektivní dermatologie. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Plastická chirurgie versus neinvazivní kosmetická dermatologie

Neinvazivní kosmetická dermatologie se na rozdíl od plastické chirurgie zaměřuje na jemnější zákroky na kůži. Zbaví vás tak nevzhledných mateřských znamének, vrásek, degenerativních projevů na kůži a celkově řeší kosmetické problémy, které trápí téměř každého člověka. Pokud se tedy obáváte zákroků spojených s anestezií, neinvazivní kosmetická dermatologie by pro vás mohla být správnou volbou. Do některých zákroků, jako jsou třeba operace očních víček, se ale pouštějí jak plastičtí chirurgové, tak korektivní dermatologové.

Zaměřeno na omlazení pleti

Ráda byste vypadala o pár let mladší? Asi ano, že? Pokud chcete zjistit více informací, čtěte dále. Způsobů včetně těch neinvazivních je dnes celá řada. Velké popularitě se v současné době těší například fotorejuvenace, neinvazivní metoda, která pokožku zregeneruje, dodá jí jas a doslova jí ubere pár let. Metoda funguje na principu fototermolýzy, což je, zabrousíme-li do světa fyziky, doslova přeměna světelné energie v tepelnou, v rámci které impuls za tím účelem vygenerovaného pulzního světla (IPL) pronikne skrz pokožku, kde se následně změní na teplo. Tím se náležitě nabudí kožní buňky stejně jako kolagenová vlákna. A ty v procesu omlazení pleti stárnutí hrají velmi důležitou, ne-li hlavní roli. Tuto metodu jednoznačně doporučujeme.

Zaměřeno na vrásky

Ach, ty vrásky. Nevyhne se jim žádná žena. Ale s patřičnou kosmetickou péčí jejich nástup můžete o mnoho let oddálit. A zdaleka si do nich nemusíte aplikovat jen výplně. Základem je kvalitní kosmetická péče založená na hloubkovém čištění pleti a následné aplikaci k tomu určených přípravků. Skvělými výsledky se ve světě anti-agingu může prezentovat například kosmetika italské značky ComfortZone, jež je součástí omlazovacích procedur těch nejluxusnějších lázní a hotelových řetězců. U nás anti-agingové ošetření kosmetikou této značky, jež je prý i jedinečným smyslovým prožitkem, nabízí například salon Beautyshape.

Trápí vás kruhy pod očima? Zbavte se jich!

Dalším problémem, jež tíží řadu žen, jsou nevzhledné váčky a kruhy pod očima. Tohoto problému vás může zbavit, jak jsme se zmínili v úvodu tohoto článku, plastický chirurg i korektivní dermatolog. Zákrok se odborně nazývá blefaroplastika a s jeho průběhem se můžete seznámit více zde.

Způsobů, jak si ubrat nejeden rok, dnes opravdu existuje celá řada. Jde jen o to, jak daleko budete chtít zajít, a kolik do svého vzhledu budete chtít investovat. Ale pozor, není to jen o penězích, ale především o jakémsi zdravém náhledu na sebe samu. Případy, kdy se zákroky plastické chirurgie vymkly kontrole, by měly být jakýmsi varováním pro ostatní. V tomto ohledu je neinvazivní kosmetická dermatologie rozhodně jistější.

 

 

Musíte si přečíst