Domů Ostatní Chcete vědět jak bude? Nespoléhejte na rosničku!

Chcete vědět jak bude? Nespoléhejte na rosničku!
Počasí. Je snad jen minimum lidí, které toto téma nechává chladným. Pokud někdo takový vůbec je. Většina běžných smrtelníků, ať již chce nebo ne, mu věnuje spoustu času. Kdo z nás by se ráno, dříve než s vydá do ulic, nepodíval na venkovní teploměr nebo alespoň z okna.

Pokud chcete vědět, jak bude, už nemusíte koukat k nebi a odhadovat počasí podle tvaru ranních červánků, ani živit ve sklenici od okurek pověstnou rosničku. Spolehlivější informace o počasí získáte na webu Slunečno.cz.

Aktuální vývoj počasí pro následující hodiny nebo dny za vás sleduje moderní meteoradar, fungující na základě odrazu elektromagnetického pulsu na vodě nebo ledových krystalech, které jsou obsaženy v oblačnosti. Intenzitu odraženého impulsu a prodlevu mezi vysláním a přijetím impulsu radar vyhodnotí a následně určí vzdálenost a intenzitu probíhajících srážek. Díky moderní technice, můžeme již od 70. let dvacátého století sledovat počasí. Mnohé nadšence jistě bude zajímat informace, že takové radary má Česká republika k dispozici dva. Jeden najdete v Brdech ve středních Čechách a druhý na Moravě ve Sklalkách u Protivanova.

Pokud zamíříte na swebové stránky Slunečno.cz, můžete sledovat nejen aktuální předpověď počasí, ale také si prohlédnout galerii nabízející rozličné fotografie, které mapují rozmary přírody a počasí. Podívat se můžete na tornádo, oblohu před bouřkou, ale také například uvidíte, jak vypadá smog ve městě. Nemusíte však zůstat jen u prohlížení fotografií, ale díky webkamerám se můžete vydat na průzkum několika českých měst nebo se podívat, jak to právě vypadá na bobové dráze.

Pokud vás fascinuje měsíc a souhlasíte s tvrzením, že jednotlivé fáze měsíce mají vliv na lidské chování a náš život, pak je pro vás jako stvořená stránka s lunárním kalendářem pro rok 2013, díky kterému budete vědět, kdy bude měsíc v úplňku nebo naopak ve fázi svého ústupu.

Na webu Slunečno.cz můžete sledovat počasí v českých městech. Ale nejen cestovatelům budou jistě k užitku také inforamce o počasí v jiných částech světa. Podívat se můžete třeba na to, jaké počasí uprostřed ledna panuje v oblíbeném Chorvatsku nebo Itálii. Vzpomínat na sluncem zalité pláže a teplo můžete také při pohledu na stránku o počasí v Egyptě.

 Zdroj obrázku: www.slunecno.cz
Předchozí článekZnáte Flexi-Bar?
Další článekNafukovací bazény

Musíte si přečíst