Domů Hubnutí Celerová dieta pomůže zhubnout

Celerová dieta pomůže zhubnout

Celerová dieta je pro někoho funkční a pro někoho bizarní. Celer sám o sobě v sobě skrývá mnoho látek, které mají velmi příznivé účinky na zdraví, ale je vhodný i při boji s obezitou. U tohoto dietního režimu nejíte jen celer, ale i jiné potraviny. Velmi dobré jsou různé zdravé koktejly, které zasytí a dodají organismu mnoho vitamínů. Proč byste nemohli zkusit, jak celerová dieta funguje?

Mnoho lidí celer přehlíží a příliš často ho nekonzumuje. Je to jedinečný pomocník při hubnutí. Při celerové dietě je jídelníček nízkokalorický a obsahuje jen minimum tuků. I každý výživový poradce by byl spokojen.

Proč je celer tak skvělý

Celer obsahuje mnoho vitamínů (B1, B2, B3, C), minerální látky (vápník, draslík, hořčík, fosfor, sodík). Obsahuje také silice, glycidy, puriny a další zdraví prospěšné látky. Celer má velmi dobrý vliv na trávení, urychluje látkovou výměnu, působí proti chuti na sladké a má protizánětlivý vliv. Také má detoxikační účinky a snižuje obsah cukru v krvi, zklidňuje nervovou soustavu, snižuje hladinu cholesterolu a používá se jako afrodiziakum.

Dá se zhubnout?

Celerová dieta může za jeden týden pomoci ke snížení váhy až o 3 kilogramy. Pravděpodobně se jedná spíše o vodu, a proto je tato dieta nejvhodnější jako odlehčující a detoxikační dieta. Není úplně přesně stanoveno, jak musíte jíst, ale je nutné si dát jednou až třikrát denně celerovou polévku, jídla, kde je čerstvý celer a k tomu něco dietnějšího. Během diety jsou zakázané sladkosti, tučná masa, tuky a přebytečné kalorické pokrmy. Je zakázán i alkohol. Dodržujte poctivě pitný režim.

Celerová dieta rozhodně není o tom, že je nutné neustále jíst celer a celerovou polévku. Můžete ho jíst tak často, jak budete chtít, a to jak bulvu, tak i řapíkatý celer. Nezapomeňte k tomu ale přidat i další zdravou stravu. Musíte jíst pravidelně alespoň čtyřikrát denně a k tomu přidat vodnou fyzickou aktivitu. S největší pravděpodobností nebudete chtít tuto diety dodržovat příliš dlouho, protože se vám za chvíli celer přejí. Na detoxikaci je ovšem výborný a rozhodně ho můžete zkusit.

Musíte si přečíst