Domů Ostatní Blíží se MDŽ, porozumějte ženám

Blíží se MDŽ, porozumějte ženám




Ženy jsou v naší společnosti často opomíjené. Vidět to zejména pracovního prostředí, kde za stejnou práci běžně dostávají mnohem menší mzdu než muži.

Žena, i když je označována za křehké a slabší pohlaví, je ve skutečnosti silnější než si muži umí představit. Je to dáno nejen stavbou těla, které je přizpůsobeno na mateřství a samotný porod a vnímáním bolesti jako takové ale skutečností, že nejednou je na plecích právě tohoto něžnějšího pohlaví fungování a držení pohromadě celé rodiny. V praxi to znamená, že žena není zaměstnána pouze na 8 hodin denně, ale po návratu domů z placeného zaměstnání nastává druhá pracovní doba a to domácnost. Ta zahrnuje často nejen úklid, vaření a péče o děti ale často i o manžela či partnera. Muži si to však ani neuvědomují a proto vidí jen podrážděné a ufrflané půlky, které jsou bez příčiny rozzlobené. Zkuste je pochopit. Pozorujte svou manželku při každodenních pracích, můžete si je také všechny sepisovat na papír ale poctivě. Všímejte si každý detail, a informujte se io tom co dělala když jste byli v práci. Nevnímejte tyto činnosti jako zbytečné. Bez nich byste neměli doma pořádek, uvařený oběd či večeři, děti by do školy nechodili upravené a naučené, a v práci byste bez čisté a vyžehlené košile vypadali, že Vás právě opustila.

Nyní se zamyslete jestli byste byli schopni ale i ochoten tento každodenní rituál zvládat a to s úsměvem na rtech!?

Život ženy není jednoduchý a muži ho umí velmi lehce ještě zkomplikovat. Protože si to ale někteří i uvědomují dali vzniknout Mezinárodnímu dni žen.

Ten se už blíží a proto by muži neměli zapomínat ani na své půlky. Jako poděkování za 24 hodinovou péči a oporu můžete poděkovat květem či čokoládou. Pokud však Vám tento článek pomohl více pochopit starosti žen klidně sáhněte po honosnějším daru. Šperk Swarovski jistě potěší i Vaši partnerku.




Musíte si přečíst