Domů Domácnost Bez dobré nabíječky baterií se v zimě neobejdete

Bez dobré nabíječky baterií se v zimě neobejdete

S příchodem chladných měsíců má drtivá většina z nás častou potřebu nabít baterii auta. Určitě znáte okamžik, kdy chcete ráno nastartovat, ale auto ne a ne „chytnout“. Toto je v zimních měsících poměrně běžné, a důvodů, proč tomu tak je, je několik.

Proč v zimě auta špatně startují

V zimním období dochází u vozů k častému vybíjení. Důvodem je jak to, že auto tak často nepoužíváme, déle stojí, ale také to, že jezdíme na krátkých trasách, a autobaterie nemá možnost dokonale se dobít.

Autobaterie přesně pro váš automobil

Než si pořídíte novou nabíječku autobaterie, je důležité vědět, jaké nabíjecí napětí využívá vaše baterie. To lze zjistit jednoduše na štítku baterie. V nabídce obchodů jsou jak nabíječky 6 V pro baterie do motocyklů, 12 V pro automobily a některé motocykly a 24 V pro speciální autobaterie, ale také autobaterie s pomocným startem. Moderní nabíječky mají mnohé funkce, které při používání oceníte. Nabíjet nimi můžete všechny druhy autobaterií, tzn. klasické elektrolytové i gelové. K nadstandardním funkcím, kterými disponují, patří funkce rychlého nabíjení, funkce odpojení baterie po dobití od nabíječky, dokonce existují nabíječky vybavené tegnologií Pulse Tronic, která zaručuje optimální nabíjení baterií a zaručuje lepší výkon nabíjení až o 50 %.

Aby vám v garáži nebyla zima

Při péči o automobil v zimě nám je v garáži či dílně mnohdy zima. Proto je dobré podívat se na výkonná topidla, která vám zajistí příjemné prostředí i v chladných měsících. Přímotopy oceníte i při rozmrazování strojů, k bodovému vyhřívání venkovních pracovišť, k ohřevu skladových či montážních hal… Typů, které si můžete koupit, je vícero. Možná vám přijde vhod elektrické topidlo s ventilátorem, které jsou ideální pro vytápění středně malých a středně velkých prostor.

Kompletní nabídku autonabíječek, topidel, ale také odvlhčovačů, stropních ventilátorů, prodlužovacích kabelů, mobilních klimatizací, skříní na nářadí, pracovních plošin… najdete na stránkách svarecky-obchod.cz. Nakoupíte zde kvalitně a za přijatelné ceny. Na jednom místě seženete vše, co do dílny potřebujete.

Musíte si přečíst