Domů Móda Bambusové ponožky: Pro komfort vašich nohou

Bambusové ponožky: Pro komfort vašich nohou

 

Už jste zkoušeli oblečení vyrobené z bambusu? V posledních letech je stále oblíbenější, a to především díky jeho mnohým pozitivním vlastnostem. Vyrábí se z něj různé oděvy i další textilie (třeba látkové pleny pro miminka). My se zaměříme na bambusové ponožky a zároveň si dáme i tip, kde je koupit.

Výhody bambusových ponožek

Bambus je v poslední době hojně využívaný nejen k výrobě ponožek. Jeho příznivci vyzvedají především přírodnost materiálu. Chcete-li mít jistotu, že tomu tak skutečně je, vždy sledujte etiketu, jestli výrobek neobsahuje nějaké další příměsi.

U bambusových ponožek oceníte především jejich jemnost. Jsou na nohou velmi příjemné, a budou se vám tak pohodlně nosit. Navíc jde o antialergenní materiál. To znamená, že brání množení bakterií, což přispívá k prevenci vzniku plísňových onemocnění a zamezení zápachu potu. Má rovněž výborné termoregulační vlastnosti. Komfortu nošení těchto ponožek si tak budete užívat v jakékoliv roční období.

Bambusovému vláknu nechybí ani další vlastnosti, které oceníte zejména u ponožek. Jsou jimi úžasná prodyšnost a schopnost absorbovat vlhkost. Udává se, že jsou schopny absorbovat 3 – 4x více vlhkosti než bavlna. Vaše nohy tak budou v suchu a zároveň v teple, a to i při zvýšené fyzické aktivitě.

Určitě je také na místě zmínit ekologičnost. Pěstování bambusu nemá negativní dopad na životní prostředí. Rostliny rostou rychle a samovolně. Není tedy potřeba pro podporu růstu využívat umělých hnojiv ani těžké techniky. Zlepšuje dokonce kvalitu půdy. Jeho rozsáhlý kořenový systém totiž brání erozi půdy.

A kde je koupit?

Zaujaly vás výše uvedené výhody a hledáte obchod, kde oblečení z bambusu koupit? Velký výběr dámský i pánských bambusových ponožek najdete v internetovém obchodu Babusacky.

Krom toho, že vaše nohy budou mít maximální komfort, oceníte i veselé motivy, které vás budou bavit. Dopřejte svým nohám maximální pohodlí.

Musíte si přečíst