Domů Domácnost Bambus - příjemný materiál pro vás i vaše děti

Bambus – příjemný materiál pro vás i vaše děti

Bambus je úžasná rostlina, která nám skýtá nespočet možností k využití. Vzhledem k nenáročnému a velice snadnému pěstování, se nemusíme obávat velkého dopadu na planetu.  Zajímavé také je, že se nejedná o strom ale o rostlinu. A co oceníme u oblečení z bambusu? To vše se dozvíte v našem článku!

Cesta bambusu

Nejdříve se pojďme podívat na to, kde a za jakých podmínek se bambus pěstuje. Pěstování některých plodin není zrovna ekologickou záležitostí. Ale u bambusu je to téměř naopak. Bambus nepotřebuje žádná speciálně upravená pole – roste sám od sebe a velice rychle,  tak není třeba speciální zemědělské péče s použitím těžké techniky.

Bambus navíc prospívá okolní přírodě, protože jeho rozsáhlý kořenový systém zadržuje vodu, drží půdu pohromadě a tím brání erozi půdy.

Jak se ale z rostliny bambusu stane materiál, který můžete přeměnit na hebký kus oblečení?

Nejdříve se bambus musí přeměnit na vláknitou hmotu. Bambus se zpracovává pomocí procesu, kdy je rozložen na celulózu a pod tlakem, přes tenkou trysku, je vytvořeno vlákno. Jedná se stále o bambus, ale s pozměněnou molekulární strukturou. Toto je proces, po němž už můžeme z bambusových vláken vytvořit naše oděvy.

Prvotřídní vlastnosti

Proč si oblečení z bambusu zamilujete? Na dotek působí bambusové vlákno chladivým dojmem, ale nenechte se mýlit. Bambusové látky vás v létě ochladí a v zimě zahřejí.

Pomáhá také od vzniku nepříjemného zápachu, který vzniká pocením – zamezí množení bakterií, které způsobují právě nelibý zápach potu. Velice dobře absorbuje vlhkost a odvede ji na povrch látky, oblečení je tedy dříve suché.

Potíte se často? Žádný strach – bambus odvede vlhkost  pryč od těla a vaše oblečení bude za chviličku suché. Savost tohoto materiálu je až o 60 % vyšší než u vlákna bavlny.

Už se nemůžete dočkat, až na sebe kousek z bambusu oblečete? Můžete si zkusit ušit i triko nebo top dle svých představ z bambusových úpletů.

Bambus je všestranný materiál

Bambus nevyužíváme jen pro výrobu oblečení. Tento materiál se používá i pro vybavení našich domovů. Možná po bambusu chodíte nebo je z něj vyroben váš nábytek. Jedná se o extrémně flexibilní materiál, který vyniká dostatečnou pevností, takže se z něj může stát například podlaha, ale i  úžasnou jemností pro výrobu spodního prádla.

Dobře se nosí

Bambus oceníte u široké škály oblečení. Pohodlné je jemné spodní prádlo, příjemné jsou i šaty nebo trika z bambusu. Ocení jej i děti, které se při svých hrách často zapotí a nebudou tak na sobě mít vlhké triko.

Věříme, že jsme vás přesvědčili o kvalitě tohoto materiálu a bambusový materiál zařadíte více do svého šatníku!

Musíte si přečíst