Domů Ostatní Až se zeptá babí léto

Až se zeptá babí léto

Listí pomalu opouští koruny stromů a mi s každým novým dnem si více a více uvědomujeme příchod podzimu. Naštěstí ale i on má pro nás připravené krásné počasí. Využijte toho!

A do čeho všeho se můžete pustit?

Je libo klobouky?

Ano, pokrývky hlavy se vrací v plné parádě! Jedná se nejen o módní záležitost, ale také ryze praktickou věc proti dešti a větru! A kdy jindy je vytáhnout než v tomto období, které se přímo nabízí? Většinou seženete v obchodech ty vlněné, aby vám však takový klobouk dlouho vydržel, je třeba dát mu tu správnou péči. V případě zvlhnutí jej nechat natvarovaný dobře vyschnout, očistit jemně kartáčkem a rozhodně jej nijak neohýbat.

Draci ve větru

Vzpomeňte si na své dětství a klidně si takového papírového kamaráda vyrobte s dětmi. Možná nad tím strávíte coby rodina celé jedno veselé odpoledne, a pak jej hned půjdete na nejbližší kopec vyzkoušet. Potřeby seženete v každém papírnictví, kdy dokonce můžete koupit už i připravené sety. A aby nebylo pouštění draků taková jednotvárná zábava, vyzkoušejte s ním různé hry, například kdo vyletí výš.

Navnaďte školáky

První září je pro každé dítě kouzelné datum. Těší se za spolužáky, ale po nějakém čase je učení přeci jen malinko odradí a vzpomínají na lenošení o prázdninách. Podpořte jejich nadšení a smysl pro zvídavost nějakým dárečkem. Pořiďte jim hezký školní sešit, studentům školní diář či nové pouzdro do školy.

Otužujte se

Vždycky jste to chtěli zkusit? Teď je ta správná chvíle, kdy z letních teplot chládne vše postupně. Je jedno, zda si zvolíte otužování vzduchem, či u potoku, nebo rovnou vezmete útokem rybník! Vaše zdraví a energie vám poděkují. Nezapomeňte ale dodržovat všechna pravidla správného otužování. Nebo můžete využít skupinové kurzy otužování.

Tak uvítejte podzim s otevřenou náručí!

Musíte si přečíst