Domů Zdraví 9 tipů, jak otěhotnět - udělejte vše pro vytouženého potomka

9 tipů, jak otěhotnět – udělejte vše pro vytouženého potomka

Máte skvělého partnera, se kterým plánujete potomka, nebo už slyšíte tikat své biologické hodiny a říkáte si, že teď je ta nejlepší doba k otěhotnění? Podívejte se na tipy, které vám cestu k vysněnému dítěti ulehčí.

1) Pokud chcete co nejdříve otěhotnět, je dobré zjistit, kdy přesně máte plodné dny. Ty můžete poznat výpočtem, když znáte datum své poslední menstruace. Zároveň můžete v tyto dny cítit lehkou bolest v podbřišku a můžete využít i sadu pro určení ovulace, kterou koupíte v lékárně.

2) Je dobré zajímat se také o svůj zdravotní stav. Pro těhotenství je důležité, abyste vy i partner byli zdraví, pokud se vám nedaří počít potomka, tak se nebojte podstoupit ani testy v nemocnici, kde můžete zjistit, jestli někde není problém. Nezapomínejte také na pohodlné dámské a pánské spodní prádlo, které nikde neškrtí a netáhne. I toto by vám mohlo znemožnit nebo ztížit otěhotnění.

3) Některé ženy nemohou otěhotnět, protože dlouhou dobu používají antikoncepci. Je dobré ji vysadit co nejdříve a tělo alespoň měsíc vyčistit. Můžete k tomu použít různé čaje, bylinky, ale také navštívit svého gynekologa, který vám poradí, jaké vitamíny doplnit.

4) Nejlepší radou pro otěhotnění je samozřejmě dopřávání si pravidelného sexu. Nenechte plánované těhotenství udělat z vašeho sexu rutinu. Navíc se nemusíte milovat jen v plodných dnech, nebojte se užít si rozkoš klidně denně nebo obden.

5) Zajímavým tipem, jak udělat něco pro vytouženého potomka, je například konzumace kofeinu. Ta totiž u mužů zvyšuje rychlost spermií a zároveň tak i plodnost. Nemusíte však vypít litry kávy nebo kofeinových nápojů denně, stačí, když si je dopřejte třeba jednou za den.

6) Jeden z bodů, na které dbejte, je dodržování základních hygienických pravidel, čistotou spodního prádla počínaje. Po milování však myslete na to, že byste si sprchu měli dát až tak 15 minut po aktu, aby měly spermie šanci dostat se k vajíčku.

7) Víte, jak dlouho spermie přežijí? Je to až 72 hodin, je tedy možné, že otěhotnět můžete klidně i druhý den po styku. Mezi ověřené tipy patří také dosažení orgasmu. Když žena dosáhne orgasmu, tak spermie poševními stahy posunuje až na to správné místo, kde může dojít k oplodnění vajíčka.

8) Stejně jako neprodyšné spodní prádlo, které příliš zahřívá pohlavní orgány, působí také horká vana nebo vířivka. Vždy si raději vyberte vlažnou sprchu a bavlněné spodní prádlo, které bude volnější, a budete se v něm cítit komfortně.

9) Nezoufejte, pokud se vám nedaří otěhotnět a po prvních pokusech se objeví místo těhotenství menstruace. Někdy to může trvat opravdu delší dobu, je však důležité, abyste byli se svým protějškem uvolnění a zbavili se stresu. Vyzkoušet můžete i alternativní medicínu, například akupunkturu.

 

Musíte si přečíst