Možná za to může nedostatečná sexuální edukace nebo nezájem, mnoho lidí ale dosud věří mýtům, které byly dávno vyvráceny. Jaké mýty jsou nejčastější?

Mýtus: Sex v reálném životě vypadá stejně jako v pornu

Zejména mladí lidé si myslí, že skutečný sex se podobá tomu v pornu a pak stejný průběh aktu očekávají i v životě. V reálném světě je to ale o něco komplikovanější než na obrazovce. Nemusí to být tak jednoduché ani tak rozmanité. Každému se totiž líbí něco jiného. Někdo rád užívá erotické pomůcky a různé sexuální hračky, jiný upřednostní klasiku. Sexuální vztah navíc zahrnuje také komunikaci, poznávání vlastního těla a zranitelnost.

Mýtus: Ženám nezáleží na orgasmu tak jako mužům

Je pravda, že ženy dosahují orgasmu méně často než muži. Heterosexuální ženy dosahují většinou orgasmus v 65 %, ve srovnání s muži, kteří dosahují orgasmu v 95 %. Není to ale tím, že by ženy orgasmus mít nechtěly. Jde spíše o mnoho různých faktorů, mezi které patří předehra, stimulace nebo nedostatečná komunikace s partnerem. V rámci předehry mohou pomoci například erotické hry, které vytvoří mezi partnery propojení a navodí tu správnou atmosféru.

Mýtus: Během menstruace nemůžete otěhotnět

Říká se, že ženy nemohou otěhotnět během menstruace. Pravdou je, že tento scénář je vysoce nepravděpodobný, nikoli však nemožný. Pokud má žena kratší cyklus, i ovulace nastává dříve, ne na 12 až 16 den, jak to bývá běžně. Spermie navíc přežívají v ženském těle až 5 dní, což znamená, že by teoreticky mohlo dojít k oplodnění.

Mýtus: Masturbace vůbec není dobrá

Už v minulých stoletích o masturbaci kolovalo mnoho mýtů. Říkalo se, že přílišná onanie způsobuje problémy s erekcí, že po ní muž může oslepnout nebo žena ztratit schopnost dosahovat orgasmu. Ve skutečnosti jde o mýty, protože například mezi očima a genitáliemi skutečně neexistuje spojitost. Specialisté dokonce tvrdí, že opak je pravdou, masturbace má totiž zdravotní benefity, dokáže uvolnit napětí, ulevit od menstruačních křečí a naučí vás mnoho věcí o vašem těle, což vám pomůže i dále v sexuálním životě.