Domů Volný čas 4 knihy o tajemných domech s překvapivým rozuzlením

4 knihy o tajemných domech s překvapivým rozuzlením

Máte rádi knihy, které vás hned při prvních řádcích zaujmou, a vy se od nich nemůžete odtrhnout? Přesně takové jsou knihy o tajemných domech, s ponurou atmosférou, zajímavým příběhem a rozuzlením, které vás překvapí a možná i šokuje. Neváhejte a pusťte se do čtení.

1) Dům u jezera – Kate Mortonová

Tuto knihu přečtete jedním dechem a nebudete chtít nic jiného, než oslovit realitní kancelářprodat dům, ve kterém bydlíte a koupit si venkovské sídlo, podobající se domu u jezera, o kterém se v knize dozvíte víc. Styl psaní Kate Mortonové vás zavede do historie, poznáte velké rodinné sídlo a tajemství rodiny, které se postupně odhaluje po letech. Čeká vás také příběh plný neštěstí, zklamání v lásce a nezvratný osud, se kterým můžete bojovat, ale ne vždy jej změníte. Kniha je úžasnou kombinací několika příběhů, které se navzájem proplétají, prolínají a nakonec do sebe zapadnou. Překvapí vás detektivní zápletka, poutavý popis historie i tajemství tichého jezera.

2) Dům ozvěn – Barbara Erskinová

Užijte si nádherné a současně tajemné okolí, napínavý a chvílemi nervy drásající příběh. V kombinaci se starodávným tajemným dojmem se můžete těšit na jedinečný knižní zážitek. Kniha vypráví o anglickém venkově, kde získala hlavní postava knihy – Joss, dědictví po matce. Veliký starodávný dům k prodeji, který si však rozhodla nechat. Do tohoto sídla se Joss přestěhuje s manželem a synem. Samozřejmě se po jejich nastěhování začnou dít podivné věci a Joss postupně odhaluje dávná tajemství historie rodu, na němž ulpělo prokletí, a snaží se ochránit svou rozrůstající se rodinu i přátele. V příběhu se snoubí realita a temná středověká minulost, která vás dovede až k šokujícímu konci.

3) Tajemství panenky – Petra Hammesfahrová

Kniha Tajemství panenky je plná tajemna i děsivých tajemství. Příběh přečtete jedním dechem a na konci knihy zůstanete s otevřenou pusou. Připravte se na tajuplný starý dům, hlasy, které nevíte, odkud pochází, a zvláštní vidiny stínů, které jsou vždy poblíž.

4) Malá ručka – Susan Hill

Podobně tajemným příběhem, je také kniha Malá ručka. Děj se odehrává v zahradě zpustlého starého sídla. Pokud jste se někdy snažili prodat dům na samotě, určitě znáte tu zvláštní atmosféru, která je umocněna v noci nebo za špatného počasí. A přesně na takovém místě se příběh odehrává. Polorozbořený dům, kdysi skvostná zahrada a malá ručka, která se dostane do ruky někomu, kdo se touží zjistit víc. Jste připraveni na hrůzu, která se může stát skutečností? Stačí si jen udělat pohodlí, do ruky si vzít právě tuto knihu a nahlédnout pod roušku tajemství.

 

Musíte si přečíst