Domů Zdraví 3 tipy pro podporu imunity v zimních měsících

3 tipy pro podporu imunity v zimních měsících

Zima a chladné počasí je ideální příležitostí, jak onemocnět. Naštěstí si můžete pomoci díky podpoře svého imunitního systému. S tím vám mohou poradit následující 3 tipy.

Pestrá a zdravá strava

Imunitní systém funguje nejlépe v případě, kdy má tělo k dispozici dostatek energie a všechny důležité živiny. Sem patří i pestré spektrum vitamínů a minerálů, kdy se některé z nich účastní metabolických drah a jsou důležité i pro fungování imunity. Pro podporu zdraví se proto snažte jíst pestrou stravu v podobě ovoce, zeleniny, ořechů a dalších co možná nejméně zpracovaných látek. Rozdíl jistě poznáte i na tom, že budete mít více energie a budete se cítit lépe po všech stránkách. Investice do zdravého stravování ani nemusí být drahá či stát hodně času, protože dnes máte celou řadu možností, kde nakoupit či si objednávat nejrůznější krabičkové diety.

Nedostatek vitamínu D

Vitamín D je důležitý pro správnou funkci imunitního systému a stará se také o zdraví kostí a zubů. Běžně ho získáváme hlavně ze slunečního záření, ale toho je v zimě nedostatek a chodíme zahalení do oblečení, takže případné sluneční paprsky nemohou proniknout k pokožce. Z toho důvodu je dobré užívat doplněk stravy. Vhodnou variantou je například VITAMÍN D3 400 I.U ve formě tablet. A jakmile se oteplí, snažte se trávit čas na sluníčku a získávat vitamín D přírodní formou. Vhodné je i zařazování tučných ryb do jídelníčku.

Snažte se zbytečně nepřepínat

Jednou z častých chyb, která negativně ovlivní náš imunitní systém, bývá přepracování. Máme pořád spoustu povinností, stále se za něčím honíme a neumíme správně odpočívat. Nejdříve se to nijak neprojeví, ale po čase si vyčerpání začne vybírat svou daň. Přecházení nemoci může skončit chronickým onemocněním, kterého se velmi těžko zbavuje. Jedním ze způsobů, jak být zdravý, je tedy dostatečný spánek a odpočinek.

 

Musíte si přečíst