Stavba vlastního domu je běh na dlouhou trať. Nejdříve musíte sehnat a koupit pozemek, vyřídit velké množství úředních a stavebních povolení, naspořit peníze nebo si vyřídit hypotéku, a poté ještě věnovat svou energii a čas samotné stavbě domu. Zkuste to jinak a využijte projekty rodinných domů na klíč.

1) Rodinný dům na klíč je ideální volbou, pokud chcete bydlet co nejdříve. Rozhodně uvítáte, když se o veškeré starosti se stavbou domu postarají odborníci, kteří se orientují ve všech aspektech stavby a jsou profesionály na svém místě. Nechte si zpracovat projekt rodinného domu, stanovit rozpočet, vyřídit stavební a jiná povolení a těšte se na nové bydlení.

2) Je samozřejmostí, že se podílíte na výběru materiálu, ze kterého má být váš dům postaven. Můžete zvolit dřevostavbu či cihlový dům, patrový dům či bungalov různých tvarů. Rozhodněte se pro takový dům, který se vám líbí a bude vám vyhovovat i po funkční stránce.

3) Pokud se rozhodnete pro stavbu domu na klíč, tak ušetříte velké množství času, a můžete se tak věnovat své práci, rodině a svým koníčkům. Stavba svépomocí se může natáhnout nejen na dlouhé měsíce, ale také na několik let. Pokud však využijete služeb stavební firmy, nabízející třeba nízkoenergetické domy či dřevostavby na klíč, tak budete mít garantovanou dobu, během které bude váš nový dům postaven.

4) I když se může zdát, že rodinné domy na klíč jsou finančně náročnější, tak si nezapomeňte spočítat všechny vaše výdaje, které byste museli zaplatit navíc, kdybyste si dům stavěli sami. Nemusíte řešit problémy s dodavateli, porovnávat ceny materiálu ani trávit veškerý svůj volný čas na stavbě.

5) Mezi další výhody patří levnější materiál a snížení rozpočtu. Firmy, které se zabývají stavbou domů na klíč, mají často výhodnější ceny na stavební materiál.

6) Rozhodně oceníte také odborný a profesionální přístup. U rodinného domu na klíč se nemůže stát, že by práce nebyla koordinovaná a že by se vás osobně dotkly problémy s dodáním materiálu, popřípadě s pracovníky, kteří danou zakázku zpracovávají.

7) Nezapomínejte, že stavba nízkoenergetického domu se vám vyplatí mnohonásobně víc než drahá rekonstrukce starého domu, který sice můžete pořídit levněji, ovšem často ve velmi špatném stavu.